Օգոստոսի 1-ից կդադարեցվի 48 համարի երթուղայինի աշխատանքը
շահագործող ընկերության կողմից սպասարկումից հրաժարվելու պատճառով ս.թ. օգոստոսի 1-ից կդադարեցվի Երևանի ներքաղաքային միկրոավտոբուսային հ.48 երթուղու աշխատանքը: Երթուղին շահագործվում էր «Գրանդ Քենդի» ՓԲԸ -15-րդ թաղամաս ուղեգծով: Նշված երթուղուց օգտվող քաղաքացիների տրանսպորտային սպասարկումը մասնակիորեն ապահովելու նպատակով՝
ա) միկրոավտոբուսային հ.42 երթուղու ուղեգիծը Արշակունյաց պողոտայից կերկարացվի մինչև «Գրանդ Քենդի» ՓԲԸ (միկրոավտոբուսային հ.48 երթուղու վերջնակետ).
բ) մասնակիորեն կփոփոխվի միկրոավտոբուսային հ.52 երթուղու ուղեգիծը. այն 15-րդ թաղամասից (Գ.Չաուշի հրապարակից) կշահագործվի միկրոավտոբուսային հ.48 երթուղու ուղեգծով՝ Բաշինջաղյան, Մարգարյան, Հալաբյան, Լենինգրադյան փողոցներով մինչև Սեբաստիայի փողոց, այնուհետև գործող ուղեգծով:
Միկրոավտոբուսային հ.48 երթուղուց օգտվող մյուս ուղևորները կարող են օգտվել նշված երթուղուն զուգահեռ գործող այլ ներքաղաքային երթուղիներից: Պատճառվող անհարմարությունների համար հայցում ենք համաքաղաքացիների ներողամտությունը:

С 1-го августа будет остановлен маршрут микроавтобуса номер 48
“Уважаемые сограждане, из-за отказа эксплуатирующей компании от обслуживания, с 1-го августа будет прекращено внутригородское микроавтобусное сообщениемикроавтобуса номер 48по маршруту ЗАО “Гранд Кенди" - 15-й квартал”. С целью частичного обеспечения транспортного обслуживания граждан, пользующихся указанным маршрутом
а) маршрут 42 с проспектаАршакуняц будет продлен до ЗАО “Гранд Кенди” конечной точки маршрута 48
б) частично изменится маршрут номера 52, он из 15-го квартала (от площади Чауша) будет двигаться по маршруту 48, по улицам Башинджагяна, Маргаряна, Алабяна, Ленинградян до улицы Себастии, затем по действующему маршруту.
Пассажиры, пользующиеся 48 маршрутом, смогут пользоваться другими внутригородскими маршрутами, действующими параллельно с указанным маршрутом.