Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Սավվաս Անգելիդիսի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊաշտոնական այցով Կիպրոսում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հուլիսի 4-ին հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սավվաս Անգելիդիսի հետ։
Կողմերը վերահաստատել են ռազմատեխնիկական եւ ռազմարդյունաբերության ոլորտում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաեւ պատրաստակամություն հայտնել էլ ավելի գործնական քայլեր կատարել ամրապնդելու կապերն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձեւաչափերում։
Նախարար Անգելիդիսն Արարատ Միրզոյանին ներկայացրել է երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջեւ առկա համագործակցության մանրամասները, մատնանշել այն հեռանկարները, որոնց մի մասն արդեն իրագործման փուլում է։
Խորհրդարանի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է պաշտպանության եւ ռազմական ոլորտներում ներկա փոխգործակցության բարձր մակարդակը։ Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգության ոլորտում բազմակողմ ձեւաչափերի հեռանկարները։

Арарат Мирзоян встретился с министром обороны Республики Кипр Саввасом Ангелидисом
Спикер Национального Собрания РА Арарат Мирзоян, находящийся с официальным визитом в Республике  Кипр, 4 июля встретился с министром обороны страны Саввасом Ангелиидисом.
Стороны подтвердили свою приверженность договоренностям, достигнутым в военно-технической и военно-промышленной сферах, а также выразили  готовность предпринять более практические шаги  по укреплению связей в двустороннем и многостороннем форматах.
Министр Ангелидис представил Арарату Мирзояну подробности сотрудничества между министерствами обороны двух стран, указав на перспективы, некоторые изкоторых уже находятся в стадии реализации.
Глава парламента РА с удовлетворением отметил высокий уровень сотрудничества в оборонной и военной сферах. Обсуждались перспективы многосторонних форматов в области региональной безопасности.