Ես վարչապետին տեղեկություն տվել եմ այն ժամանակ, երբ դեռ ես այս գործով որևէ կարգավիճակ չունեի. Սանասարյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը:
«Այսօր լսեցի վարչապետ Փաշինյանի ասուլիսի՝ ինձ վերաբերող հարցուպատասխանը, և քանի որ լրագրողներն էլ են վարչապետի պատասխանին առնչվող հարց ուղղում ինձ, խնդրում եմ սա ընդունեք որպես պատասխան և այլևս հարցեր չտաք այս մասին։
Այո, ես վարչապետին տեղեկություն տվել եմ այն ժամանակ, երբ դեռ ես այս գործով որևէ կարգավիճակ չունեի, այո ես վարչապետի հետ հանդիպել եմ և խոսել ենք այս գործի մասին, բայց վարչապետի այն ասածից, թե իր աղբյուրը միայն ԱԱԾ-ն չի, այլ նաև Դավիթ Սանասարյանն է, ասեմ, որ դա չի ենթադրում, որ ես ինքնախոստովանականով եմ հանդես եկել վարչապետի մոտ, ընդհակառակը, ես տեղեկացրել եմ քրեական գործի հետ կապված իմ անմեղության մասին։

Я дал премьер-министру информацию тогда, когда у меня еще не было статуса по этому делу: Санасарян (видео)
Начальник Государственной контрольной службы Давид Санасарян на своей странице в Фейсбук затронул заявление премьер-министра Никола Пашиняна.
«Сегодня я услышал ответы-вопросы на пресс-конференции премьер-министра Пашиняна, относящиеся ко мне, и поскольку журналисты адресуют мне вопрос, связанный с ответом премьера, прошу принять это в качестве ответа и больше не задавать об этом вопросов.
Да, я дал премьеру информацию тогда, когда у меня еще не было никакого статуса по этому делу, да я встретился с премьер-министром и мы говорили об этом деле, но из сказанного премьер-министром, что его источник – это не только СНБ, но и Давид Санасарян, скажу, что это не предполагает, что я выступил у премьера с признанием, напротив, я сообщил о моей невиновности в связи с уголовным делом.