Ֆլեշմոբ՝ Հանրապետության հրապարակում
Հանրապետության հրապարակում Հայաստանի անկախության 27-րդ ամյակին նվիրված միջոցառումները մեկնարկեց կավճանկարչությամբ: Կավիճող նկարողները գրավեցին հրապարակը։ Նկարում էին բոլորը՝ թե մեծերը, թե փոքրերը:
Իսկ ահա Երևանի թիվ 172 դպրոցը կազմակերպել էր ֆլեշմոբ-ցուցահանդես՝ տարրական դասարանների երեխաների նկարած նկարներով: Դպրոցի դաստիարակչական աշխատանքների գծով կազմակերպիչ Նարինե Բաղդասարյանը նշում է, որ հաճախ են հանդես գալիս նման նախաձեռնություններով:
«Ինքներս հաճախ լինում ենք նախաձեռնողներ: Կարծում եմ՝ համագործակցությունը ծնում է ավելի շատ ստեղծագործական միտք, ինչը նաև դաստիարակում է երեխաներին, քանի որ դպրոցը ոչ միայն կրթության, այլ նաև դաստիարակության օջախ է»:

Флэшмоб на Площади Республики
Мероприятия, посвященные 27-летию независимости Армении, на площади Республики стартовали с рисования мелками. Рисующие мелками захватили площадь. Рисовали все – и взрослые, и дети.
А ереванская школа номер 172 организовала флэшмоб-выставку с рисунками детей младших классов. Организатор по линии воспитательной работы школы Нарине Багдасарян отмечает, что они часто выступают с подобными инициативами.
«Мы сами часто бываем инициаторами. Думаю, что сотрудничество порождает больше творческих идей, что также воспитывает детей, поскольку школа – это не только образовательный, но и воспитательный очаг».