ՈՃՐԱԳՈՐԾՆԵՐԻՆ ՀՈՎԱՆԱՎՈՐՈՒՄ ԵՆ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ?..
Ռոբերտ Քոչարյանը երկրորդ անգամ չի համարձակվի ընտրարշավ մտնել «Իմ կուսակցությունը իմ ժողովուրդն է» կեղծ կարգախոսով, համոզված է Հայաստանի Ժողովրդական Կուսակցության անդամ Ստեփան Զաքարյանը: 2003 թ-ի նախագահական ընտրություններին ՀԺԿ-ն կմասնակցի ամենայն լրջությամբ, հայտարարեց Ստեփան Զաքարյանը այսօր «Ազդակ» ակումբում:
Նրանք, ովքեր կարծում են, որ մահապատիժը պետք է վերացվի, մտածում են միայն կարճ ժամանակի համար եւ իրենց շահերից ելնելով, նշեց պարոն Զաքարյանը:
Եթե նախորդ իշխանությունները մեղադրվում էին «մեր դեմ խաղ չկա» պահվածքի համար, ներկաների դեմ կրկնակի, եռակի խաղ չկա, կարծում է Ստեփան Զաքարյանը: Որպես վառ օրինակ նա համարում է «Առագաստ» սրճարանում Պողոս Պողոսյանի սպանությունը:
Թե Պողոսյանի սպանության եւ թե հոկտեմբերի 27- ի դեպքում ոճրագործների պահվածքը նույն է, եւ կամա թե ակամա նրանք հովանավորվում են իշխանությունների կողմից, ասաց պարոն Զաքարյանը :
Ինչ վերաբերվում է Ղարաբաղյան հակամարտությանը, Ստեփան Զաքարյանը այսօր միայն կարող է ասել որ, Լեռնային Ղարաբաղի հարցի լուծումը կախված չէ հակամարտող կողմերից: Մեր բախտը կբերի այնքանով, որքանով մեր շահերը կհամընկնեն գերտերությունների շահերի հետ :

ВНЕОЧЕРЕДНОЕ ЗАСЕДАНИЕ ПРОВАЛИЛОСЬ
Созванное за подписями 45 депутатов внеочередное заседание Национального собрания должно было состояться сегодня в 18:30. Необходимо было присутствие 66 депутатов, чтобы был обеспечен кворум и заседание началось. Однако были зарегистрированы лишь 56 депутатов.
Согласно регламенту, если в течение 3 часов число депутатов не обеспечивается, то заседание считается несостоявшимся. Благодаря усилиям инициаторов внеочередного заседания было зарегистрировано еще 4 депутата, и число зарегистрировавшихся достигло 60-и, но и сами прошедшие регистрацию депутаты не очень-то верили, что их коллеги явятся в зал заседаний, и шли домой.
Отметим, что депутаты должны были вне очереди обсудить предлагаемые изменения и дополнения к "Закону о Телевидении и Радио". Предлагалось аннулировать то положение закона, согласно которому членов Общественной телерадиокомпании и членов Национальной комиссии по телевидению и радиовещанию назначает президент республики.
Депутаты желали закрепить в законе положение, по которому членов Совета и Комиссии назначают те партии и союзы, которые набрали более 5% голосов на парламентских выборах и вошли в парламент. Кстати, подобным же образом формируются центральная и другие избирательные комиссии.