ԷՋՄԻԱԾՆՈՒՄ ԲԱՑՎԵԼ Է ՊԱՏԱՆԻ ՆԿԱՐԻՉՆԵՐԻ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԻ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍ
Էջմիածնում բացված ցուցահանդեսը այնքան էլ սովորական չէ, քանի որ ներկայացված հեղինակները ծնվել եւ մեծացել են Հայաստանի համար ամենաանբարենպաստ տարիներին: Երեխաների մանկությունը համընկել է էներգետիկ ճգնաժամի տարիներին, սակայն Էջմիածնի նկարչական դպրոցի 35 սաների ստեղծագործություններում գերակշռողը լույսն ու պայծառ գույներն են:
Դպրոցը չի գործել շուրջ 9 տարի: Այն վերաբացվել է 2000թ-ին: Այդ ընթացքում այստեղ կազմակերպվել է 3 ցուցահանդես:
Թեեւ դպրոցը գործում է, սակայն պատանի նկարիչները դասասենյակ չունեն : Ենթադրվում է, որ այս ցուցահանդեսները կօգնեն, որպեսզի իրենք տարածք ստանան:

ВОЕННОЕ ПРИСУТСТВИЕ США ВОЗМОЖНО И В АРМЕНИИ
По наблюдениям лидера фракции Национально-демократического союза Семена Багдасаряна, Россия отступает, сохраняет при этом свое лицо в регионе. А председатель парламенской комиссии по внешним сношениям Ованес Ованесян считает, что военное присутствие США в Средней Азии и Грузии согласовано с Россией. По его мнению некоторые принципы внешней политики Армении должны быть пересмотрены.
После встречи находящегося сейчас в США министра ВД Сержа Саргсяна с его американским коллегой, пресс-секретарь Пентагона объявил о новой эре армяно-американского военного сотрудничества.
В Национальном собрании уже предпринимаются закрытые слушания для выяснения действий Армении в случае ввода американских военных сил в Армению и Азербайджан.