Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՀԲ Գործադիր տնօրենին (տեսանյութ)
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի՝ Հայաստանն ընդգրկող երկրների խմբի Գործադիր տնօրեն Եվգենի Ռուգենաաթին:
Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը կարևորել է Հայաստանի համագործակցությունը Համաշխարհային բանկի հետ՝ նշելով, որ այն ոչ միայն դոնոր կազմակերպություն է Հայաստանի համար, այլև կարևորագույն գործընկեր, ում աջակցությամբ երկրում իրականացվում են առանցքային բարեփոխումներ:
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետը ՀԲ պաշտոնյային ներկայացրել է կարևորագույն ոլորտների զարգացման Կառավարության տեսլականը, մասնավորապես անդրադարձել է կրթության, առողջապահության, կապիտալի շուկայի ոլորտներում առկա խնդիրներին ու նախատեսվող բարեփոխումներին:

Вице-премьер Мгер Григорян принял исполнительного директора ВБ (видео)
Вице-премьер Мгер Григорян принял исполнительного директора группы стран Всемирного банка, в которую входит Армения, Евгения Ругенаата (Eugene Rhuggenaath).
В начале встречи вице-премьер Мгер Григорян подчеркнул важность сотрудничества Армении со Всемирным банком, отметив, что ВБ является для Армении не только донорской организацией, но и важным партнером, при поддержке которого в стране реализуются ключевые реформы.
Вице-премьер представил представителю ВБ видение правительства по развитию важнейших секторов, в частности, коснулся существующих в сферах образования, здравоохранения, рынка капитала проблем и планируемых реформ.