«Արարատ-73» լեգենդար թիմը իր տեղը գտավ նաև ֆիլատելիայում
Հայկական բարեգործական ընդհանուր միությունում այսօր տեղի ունեցավ «Արարատ-73» ֆուտբոլային թիմի հաղթանակի 50-ամյակին նվիրված նամականիշի մարման պաշտոնական արարողությունը։
Մարմանը մասնակցեցին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Արայիկ Աբրահամյանը, ՀՀ ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, «Արարատ-73»-ի լեգենդար ֆուտբոլիստներ Նորիկ Մեսրոպյանը, Սերգեյ Բոնդարենկոն և Սերգեյ Պողոսյանը։
Բացման խոսքով հանդես եկավ Հովիկ Մուսայելյանը: Միջոցառման մասնակիցներին նաև ներկայացրին «Արարատ-73»-ին նվիրված տեսաֆիլմ: Լեգենդար թիմի անունից շնորհակալության խոսքեր ասաց Սերգեյ Բոնդարենկոն:
Հավելենք, որ «Արարատ-73»-ին նվիրված նամականիշը թողարկվել է Ֆրանսիայում, 10 հազար օրինակով: Արժեքը 380 դրամ է:

Легендарная команда «Арарат-73» нашла своё место и в филателии
В обращение выходит почтовый блок с одной маркой, посвященный теме «Спорт. 50-летняя годовщина победы «Арарат-73».
Как сообщили в пресс-службе ЗАО «АйПост», в церемонии гашения почтового блока с одной маркой приняли участие заместитель министра высокотехнологической промышленности Республики Армения Давид Саакян, главный генеральный директор ЗАО «АйПост» Араик Абраамян, президент армянской ассоциации филателистов Овик Мусаелян, футболисты «Арарат-73» Норайр Месропян, Сергей Погосян, Сергей Бондаренко.
На почтовой марке блока с номиналом 380 драм изображен футбольный мяч, где представлены фрагменты из церемонии вручения кубка футбольной команде «Арарат».
В верхней части почтовoго блока изображены футболисты футбольной команды «Арарат», а также изображен логотип, посвященный 50-летию победы «Арарат-73». В нижней части почтовoго блока изображена фотография футбольной команды «Арарат» в полном составе.
На почтовoм блоке и почтовой марке изображены надписи «ЧЕМПИОН И ОБЛАДАТЕЛЬ КУБКА СССР», «АРАРАТ-73»  и «50-ЛЕТИЕ» на армянском и английском языках.