Ֆուտբոլի հավաքական, թե... պարախումբ
Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ներողություն է խնդրել Հայաստանի ՖՖ-ից, սեպտեմբերի 7-ին Թբիլիսիում կայացած Վրաստան - Հայաստան երիտասարդական հավաքականների մրցախաղի ավարտից հետո տեղի ունեցած միջադեպի համար: Այդ մասին տեղեկացնում է Gazeta.ru կայքէջը:
Ինչպես նշել են վրացական լրատվամիջոցները, հանդիպման ավարտից հետո հայ ֆուտբոլիստները ցանկանալով նշել իրենց հաղթանակը (2:0), սկսել են հայկական հայրենասիրական պարեր կատարել խաղադաշտում, ինչը դուր չի եկել պարտությունից հիասթափված դաշտի տերերին, որոնք բռունցքներով հարձակվել են հյուրերի վրա: Խաղի անվտանգությունը ապահովող ոստիկանները ընդհանրապես չեն արձագանքել, եւ միայն թիմերի ղեկավարների ու մարզիչների միջամտությունից հետո ֆուտբոլիստները հանդարտվել են եւ գնացել հանդերձարաններ:
Հավելենք, որ օգոստոսի 11-ին նույն թիմերը հանդիպել էին Երեւանում: Այն չնայած ավարտվել էր հյուրերի հաղթանակով (3:2), սակայն հանդիպումից հետո ոչ մի միջադեպ չէր արձանագրվել: Միգուցե պատճառն այն էր, որ վրացի ֆուտբոլիստները չէին պարել իրենց ազգային պարերից մեկը, կամ էլ ընդհանրապես պարել չգիտեին:

Футбольная сборная или… танцевальная группа?
Федерация футбола Грузии принесла свои извинения Федерации футбола Армении за инцидент, происшедший 7 сентября в Тбилиси после окончания встречи молодежных сборных Грузии и Армении. Об этом сообщает сайт Gazeta.ru.
Как отметили грузинские СМИ, по окончании игры армянские футболисты, желая отпраздновать свою победу (2:0), начали исполнять на поле армянские патриотические танцы, что не понравилось разочарованным поражением хозяевам поля, которые набросились на гостей с кулаками. Полицейские, обеспечивавшие безопасность матча, вообще не реагировали на это, и только после вмешательства руководителей и тренеров команд футболисты успокоились и ушли в раздевалки.
Добавим, что 11 августа те же команды встречались в Ереване. Несмотря на то, что та игра завершилась победой гостей (3:2), после встречи не было зафиксировано никаких инцидентов. Возможно, причина крылась в том, что грузинские футболисты не плясали какой-нибудь из своих народных танцев. А может, они и вовсе не умеют танцевать.