«Հայաստանը գլխավոր մրցակիցներից չէ»
Ֆուտբոլի Սլովակիայի հավաքականի առաջատար հարձակվող Ռոբերտ Վիտեկը գտնում է, որ Հայաստանի ընտրանին դժվար թե հաղթահարի Եվրոպայի 2012 թ առաջնության ընտրական փուլը:
«Մեր ենթախմբում (2-րդ) ամենաուժեղը Ռուսաստանի հավաքականն է, որն իր կազմում ավելի շատ բարձրակարգ ֆուտբոլիստներ ունի, քան մյուս ընտրանիները: Դժվար մրցակից է համարվում նաեւ Իռլանդիայի հավաքականը, որը 2010 թ աշխարհի առաջնության անցումային փուլում հավասար պայքար մղեց ֆրանսիացիների հետ: Ինչ վերաբերում է Մակեդոնիայի, Հայաստանի եւ Անդորայի ազգային թիմերին, ապա դրանք կարողանում են տրամադրվել մեկ կամ երկու խաղերի, սակայն ի վիճակի չեն կայուն անցկացնել ամբողջ մրցաշարը եւ պայքարել ուղեգրերի համար»:
Հավելենք, որ 2010 թ աշխարհի առաջնությունում Ռոբերտ Վիտեկին անվանել են «Իտալիայի ընտրանու գերեզմանափոր», քանի որ հենց նրա խփած երկու գոլերի պատճառով գործող չեմպիոնները պարտություն կրեցին խմբային փուլի վերջին խաղում եւ դուրս մնացին հետագա պայքարից:

«Армения не из главных соперников»
Ведущий нападающий сборной Словакии Роберт Витек считает, что сборная Армении вряд ли преодолеет отборочный тур чемпионата Европы 2012 года.
«В нашей подгруппе самой сильной является сборная России, трудным соперником является Ирландия, которая в отборочном турнире ЧМ-2010 наравне боролась со сборной Франции. А что касается Македонии, Армении и Андорры, они могут настроиться на одну или две игры, но стабильно провести весь турнир и бороться за путевки не могут»,- сказал он.
Добавим, что на ЧМ-2010 Роберт Витек удостоился прозвища «могильщика сборной Италии», за два гола, забитых в ворота этой команды в последней игре отборочного турнира.