«Ուլիսը» ամրապնդվեց 2-րդ տեղում
Երեկ կայացած Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության բարձրագույն խմբի հետաձգված խաղում Երեւանի «Ուլիսը» հյուրընկալվելիս հաղթեց Երեւանի «Միկային»` 1:0: Հանդիպման միակ գոլը 9-րդ րոպեին խփեց Նորայր Գիգորյանը:
Այս հաղթանակից հետո «Ուլիսը» վաստակեց 32 միավոր եւ ամրապնդվեց 2-րդ հորիզոնականում, իսկ «Միկան», հակառակը, նոր կորուստ կրեց եւ էլ ավելի հետ մնաց առաջատար եռյակից (առաջին տեղից միավորների տարբերությունն արդեն հավասար է 12-ի):
«Ուլիսի» մարզիչ Արթուր Ասոյանը խաղից հետո ասաց, որ ֆուտբոլիստները լիովին կատարեցին իրենց առջեւ դրված առաջադրանքները, որի հաշվին էլ թիմը հաղթանակ տարավ: Իսկ «Միկայի» գլխավոր մարզիչ Արմեն Ադամյանը իր թիմի պարտությունը բացատրեց մարզական բախտով: «Հանդիպումը շատ անվստահ սկսեցինք եւ շատ արագ գոլ բաց թողեցինք: Հետո կարծես կրկնվեց «Ռաբոտնիչկիի» հետ հանդիպումը: Մենք կրկին բազմաթիվ գոլային պահեր ստեղծեցինք, բայց այդպես էլ չկարողացանք գոլ խփել: Երեւում է, մարզական բախտը պարզապես երես է թեքել մեր ֆուտբոլիստներից»:
«Միկայի» գլխավորը գտնում է, որ այդ վիճակից ելնելու համար անհրաժեշտ է մարզումների ժամանակ ավելի մեծ ուշադրություն դարձնել անպաշտպան դարպասին կատարվող հարվածներին:

“Улисс” закрепился на 2-м месте
В состоявшейся вчера отложенной игре чемпионата Армении по футболу в высшей лиге ереванский "Улисс" выиграл в гостях у ереванской "Мики" - 1:0. Единственный гол на 9-й минуте забил Норайр Григорян.
После этой победы "Улисс" набрал 32 очка и закрепился на 2-й позиции, а "Мика", напротив, понесла новую потерю и еще больше отстала от тройки лидеров (разница в очках с первым местом достигла уже 12).
После игры тренер "Улисса" Артур Асоян сказал, что футболисты полностью выполнили данные им задания, благодаря чему команда и одержала победу. А главный тренер "Мики" Армен Адамян объяснил поражение своей команды спортивным невезением. "Мы очень неуверенно начали встречу, и быстро пропустили гол. Потом, казалось, повторилась встреча с "Работнички". Мы опять создали много голевых моментов, но так и не смогли забить гол. Видно, спортивное счастье просто отвернулось от наших футболистов".
Главный тренер "Мики" считает, что для выхода из этой ситуации необходимо во время тренировок больше внимания уделять ударам по незащищенным воротам.