Ֆուտբոլի Արգենտինայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիեգո Մարադոնան հրաժարվեց երկարաձգել պայմանագիրը եւ հրաժարական տվեց: Այդ մասին տեղեկացնում է տեղի Ole օրաթերթը:
Լեգենդար նախկին խաղացողը նման որոշում կայացրեց Արգենտինայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Խուլիո Գրոնդոնայի հետ հանդիպելուց հետո: Ինչպես նշում է թերթը, Մարադոնան պահանջել է անփոփոխ թողել ազգային թիմի մարզչական շտաբը, սակայն ֆեդերացիան չի բավարարել նրա պահանջը: Խոսքն առաջին հերթին վերաբերում է Մարադոնայի օգնական, նրա նախկին թիմակից Օսկար Ռուջերիին, որը բազմիցս պահանջել է ԱՖՖ-ի նախագահի հրաժարականը:
Այն բանից հետո, երբ Մարադոնան հրաժարվեց նորից գլխավորել հավաքականը, արգենտինական լրատվամիջոցները փորձում են գուշակել, թե ով կփոխարինի նրան: Այդ պաշտոնում թիվ 1 թեկնածու է համարվում «Բոկա Խունիորսի» նախկին գլխավոր մարզիչ Կառլոս Բիանկին:

Марадона подал в отставку
Главный тренер сборной Аргентины по футболу Диего Марадона подал в отставку. Об этом сообщила местная газета Ole.
Это решение легендарный футболист принял после встречи с председателем аргентинской федерации по футболу Хулио Грондоной. Как отмечает газета, Марадона оставил неизменным состав тренеров сборной, но федерация не выполнила его требования. Речь идет в первую очередь о помощнике Марадоны Оскаре Руджейро, который требовал отставки АФФ.
После отставки Марадоны, журналисты гадают, кто же возглавит сборную после него. Основным кандидатом считается главный тренер клуба «Бока Хуньос» Карлос Бианки.