«Փյունիկը» կհանգստանա
Հայաստանի չեմպիոն Երեւանի «Փյունիկը» երեկ ավարտեց Իտալիայում նախատեսած ուսումնամարզական հավաքը եւ վերադարձավ Հայաստան:
Հավաքի ընթացքում մեր թիմը երեք հանդիպում անցկացրեց տեղի սիրողական թիմերի հետ, եւ բոլորում էլ հաղթեց (7:0, 4:2, 5:1): «Փյունիկի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը երկու օր հանգիստ է տվել իր սաներին: Թիմը մարզումները կվերսկսի մարտի 20-ից:
Ինչպես տեղեկացրին «Փյունիկի» մամուլի կենտրոնից, Իտալիայում թիմի մարզիչները նոր ֆուտբոլիստներ չեն փորձարկել, բացառությամբ բելառուսցի դարպասապահ Արթուր Լեսկոյի, որը վաղուց է մարզվում փյունիկցիների հետ: Այժմ ակումբի ղեկավարները բանակցություններ են վարում 26-ամյա դարպասապահի հետ, որը ազատ կարգավիճակ ունի, քանի որ նրա պայմանագիրը ուկրաինական «Կրիվբասի» հետ չեղյալ է համարել:

Чемпион Армении - ереванский «Пюник» вчера завершил запланированный учебно-тренировочный сбор в Италии в вернулся в Армению.
В течение сбора наш клуб провел три встречи с местными любительскими командами и во всех победил - 7:0, 4:2, 5:1. Главный тренер «Пюника» Вардан Минасян дал своим игрокам два дня отдыха. Клуб возобновит тренировки с 20 марта.
Как сообщили из пресс-центра «Пюника», в Италии тренеры клуба не проверяли новых футболистов, за исключением белорусского вратаря Артура Лесько, который давно уже тренируется вместе с пюникцами. Сейчас руководство клуба ведет переговоры с 26-летним голкипером, у которого - свободный статус, так как его контракт с украинским «Кривбассом» аннулирован.