12:56 | Փետրվար 09, 2010 | ՍՊՈՐՏ
Հայազգի պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը երեկ մեկնեց ԱՄՆ, որտեղ կշարունակի անմիջականորեն պատրաստվել Անդրե Դիրելի հետ մարտի 6-ին նախատեսված մենամարտին: Այդ մասին տեղեկացնում են գերմանական լրատվամիջոցները:
«Ես անչափ հուզված եմ, որ նորից մեկնում եմ Միացյալ նահանգներ, - մեկնելուց առաջ Բեռլինի օդանավակայանում ասել է Արթուր Աբրահամը, -Եթե դու ցանկանում ես հայտնի բռնցքամարտիկ դառնալ, ապա պետք է հաջողության հասնես օվկիանոսի երկու ափերին: 2008 թ Էդիսոն Միրանդայի նկատմամբ տարած իմ հաղթանակը վկայում է այն մասին, որ իմ մեկնարկն ամերիկյան ռինգում լավ ստացվեց: Կարծում եմ, Սուպերվեցի մրցաշարը ինձ հնարավորություն կտա ավելի շատ մենամարտներ անցկացնել ԱՄՆ-ում»:
Արթուր Աբրահամի հետ Լոս Անջելես է մեկնել նաեւ WBO-ի վարկածով աշխարհի չեմպիոն, ծանրքաշային Մարկո Հուկը, որը պատրաստվում է պաշտպանել իր տիտղոսը մարտի 13-ին նախատեսված մրցամարտում: Պատճառն այն է, որ վերջինիս մարզում է Արթուր Աբրահամի մարզիչը, գերմանացի մասնագետ Ուլի Վեգները:
Ի դեպ, այսօրվանից սկսվել է Արթուր Աբրահամ - Անդրե Դիրել մրցամարտի տոմսերի վաճառքը: Ամենաթանկ տոմսն արժե 180, ամենաէժանը` 85 դոլար:

Абраам отправился в США
Профессиональный боксер армянского происхождения Артур Абраам отправился накануне в Соединенные Штаты Америки, где он продолжит готовиться непосредственно к поединку с Андрэ Дирелом 6 марта. Об этом сообщают немецкие СМИ.
"Я очень волнуюсь в связи с тем, что вновь еду в Соединенные Штаты",- перед отбытием в берлинском аэропорту сказал А. Абраам и добавил: "Если хочешь стать известным боксером, то надо достичь успеха на двух берегах океана. Моя победа в отношении Эдисона Миранды в 2008 году свидетельствует о том, что мой дебют на американском ринге был хорошим. Считаю, что турнир "Супер Шестерки" даст мне возможность провести больше поединков в США".
Отметим, что вместе с А. Абраамом в Лос-Анджелес отправился также чемпион мира по версии WBO в тяжелом весе Марко Xук, который собирается защитить свой титул в поединке, назначенном на 13 марта. Дело в том, что его тренирует тренер А. Абраама, немецкий специалист Ули Вегнер.
Заметим, что билеты на поединок Артур Абраам - Андрэ Дирел вышли в продажу с сегодняшнего дня, их стоимость начинается от $85 до 180 США.