Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Վարդան Մինասյանը գտնում է, որ «Եվրո-2012-ի» ընտրական փուլում մեր թիմին բավական ուժեղ մրցակիցներ են բաժին ընկել: Նա այդ մասին ասաց «Ա1+»-ի մարզական թղթակցի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ:
«Ներկայիս Ռուսաստանի հավաքականը աշխարհի ուժեղագույն թիմերից մեկն է համարվում: Սլովակիան նույնպես բարձր մակարդակ ունեցող հավաքական է, քանի որ այն 2010 թ աշխարհի առաջնության ընտրական իր խմբում զբաղեցրել է առաջին տեղը եւ միանգամից մտել եզրափակիչ փուլ: Իռլանդիան նույնպես մոտ էր ՀԱՀ-ի ուղեգիր նվաճելուն, եթե չլիներ այն չարաբաստիկ գոլը, որը ֆրանսիացիները խփեցին խաղի կանոնների խախտումով,-ասաց նա եւ շարունակեց,-
Դա, ինքնին, վկայում է իռլանդացի ֆուտբոլիստների մեծ ներուժի մասին: Մակեսոնիայի հավաքականը, ինչպես բոլոր բալկանյան ընտրանիները, միշտ էլ դժվար մրցակիցներ են ցանկացած թիմի համար: Ինչ վերաբերում է Անդորայի հավաքականին, ապա այն չնայած խմբի ետնապահն է համարվում, բայց անհարմար մրցակից է, քանի որ ամբողջ խաղի ժամանակ լրիվ թիմով պաշտպանվում է եւ նախկինում նույնիսկ խնդիրներ է ստեղծել ուժեղ հավաքականների համար»:

"Нам досталась сильная группа"
Минасян считает, что в отборочном туре "Евро-2012" нам достались довольно сильные соперники. Об этом он сообщил по телефону спортивному корреспонденту "А1+".
"Нынешняя сборная России является одной из сильнейших команд мира. Сборная Словакии - тоже сильная команда, поскольку в отборочном туре чемпионата мира она заняла в своей группе первое место и сразу же прошла в финал. Ирландия также была близка к успеху, если бы не злополучный гол, который французы забили с нарушением правил, - сказал он. - сборная Македонии, как и все балканские команды, всегда была трудным соперником для любой команды. Что касается сборной Андоры, то, несмотря на то, что является аутсайдером группы, является неудобной командой, поскольку в течение всей игры всей командой обороняется, и ей удавалось создавать проблемы даже для сильных команд".