Խոակին Բոգոսյանը հետաձգել է հանդիպումը
Արգենտինական TyCSports հեռուստաալիքը Երեւանի «Փյունիկի» ֆիզպատրաստության մարզիչ Ռոդրիգո Ռոլդանից հետաքրքրվել է, թե որքանով է հավանական «Նյուվելս Օլդ Բոյսի» ուրուգվահայ հարձակվող Խոակին Բոգոսյանի ընդգրկումը Հայաստանի հավաքականի կազմում:
Արգենտինացի մասնագետն ասել է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան վաղուց պաշտոնական առաջարկ է կատարել ֆուտբոլիստին եւ այժմ սպասում է նրա պատասխանին:
«Ես նոյեմբերի վերջին, երբ գտնվում էի Արգենտինայում, փորձեցի հանդիպել Բոգոսյանի հետ, սակայն նա հետաձգեց այն: Հայ ֆուտբոլասերները հեռուստատեսությամբ տեսնելով նրա խփած գոլերը Արգենտինայի առաջնությունում, միանգամից հարց բարձրացրին նրան հրավիրել Հայաստանի հավաքական: Խոակինի հետ մի քանի հեռախոսազրույցներ են վարվել: Նա առայժմ պատասխան չի տվել, հավանաբար դեռ մտածում է: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան աջակցում է ֆուտբոլասերներին եւ փորձում է ստանալ ֆուտբոլիստի համաձայնությունը»,-ասել է նա:
Ինչպես նշում է հեռուստաալիքը, այժմ ամեն ինչ կապված է Ուրուգվայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վաշինգտոն Տաբարեսից, որը դեռ չի հրավիրել հայազգի հարձակվողին հավաքական:
Եթե դա տեղի ունենա, ապա Խոակին Բոգոսյանը դժվար թե մերժի նրան, քանի որ նա աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու լավ հնարավորություն է ստանում:

Хоакин Богосян отложил встречу
Аргентинский телеканал TyCSports поинтересовался у тренера ереванского "Пюника" Родриго Ролдана, насколько вероятно включение нападающего уругвайского команды "Нювелз Олд Бойз", армянина по национальности Хоакина Богосяна в состав сборной Армении по футболу.
Ролдан сказал, что Футбольная федерация Армении давно уже сделала Богосяну официальное приглашение и ждет его ответа.
"В конце ноября, когда был в Аргентине, я попытался встретиться с Богосяном, однако он отложил встречу. Армянские болельщики видели, какие голы он забивал в первенстве Аргентины, и сразу подняли вопрос о приглашении его в сборную Армении. С Хоакином несколько раз говорили по телефону. Пока что он не ответил, наверное размышляет. ФФА поддерживает болельщиков и пытается получить согласие футболиста", - сказал он.
Как отмечает телеканал, сейчас все зависит от главного тренера сборной Уругвая Вашингтона Табареса, который пока не пригласил его в сборную.
Если это произойдет, то Богосян вряд ли ему откажет, поскольку это прекрасная возможность выступить в чемпионате мира.