Թուրքիայի պետական հեռուստաընկերությունը` TRT-ն, դրամական փոխհատուցում կվճարի Հրանտ Դինքի ընտանիքին` «Ակոս»-ի նախկին խմբագրապետի մասին կեղծիք պարունակող տեղեկություններ տարածելու համար: Դատարանը բավարարել է Հրանտ Դինքի ընտանիքի հայցը:
2008 թ դեկտեմբերին թուրքական հեռուստատեսության առաջին ալիքով հեռարձակվել է «Շահերի լաբիրինթոս» կոչվող հաղորդաշարի հերթական թողարկումը:
Այն նվիրված էր 1978 թ Մարաշի իրադարձություններին, երբ ալեւիների եւ սուննի մահմեդականների միջեւ տեղի ունեցած կատաղի բախումներին զոհ գնաց ավելի քան 100 մարդ:
Հաղորդման հյուրերից մեկը` Մարաշից ընտրված ազգայնական պատգամավոր, պրոֆեսոր Օքեշ Շանդիլերը եթերում հայտարարել է, թե արյունալի բախումները հրահրվել էին ձախակողմյան երիտասարդ գործիչների, այդ թվում Հրանտ Դինքի կողմից:
Ըստ «Ազատություն» ռադիոկայանի` դատարանը որոշել է, որ Շանդիլերը, TRT-ն եւ այն ընկերությունը, որը անմիջականորեն պատրաստել էր հաղորդաշարը, պետք է 20 հազար թուրքական լիրա (շուրջ 13 հազար դոլար) վճարեն Դինքի ընտանիքին:

Суд удовлетворил иск семьи Гранта Динка.
Государственная телекомпания Турции ТRT выплатит финансовую компенсацию семье бывшего редактора газеты «Акос» Гранта Динка за распространение лживых сведений о нем. Суд удовлетворил иск семьи Г. Динка.
В сентябре 2008 года по первому каналу турецкого телевидения транслировалась очередная передача из серии под названием «Лабиринт выгод». Она была посвящена событиям Мараша в 1978 году, когда в результате яростных столкновений между алавитами и суннитами поблибло более 100 человек.
Одним из гостей передачи был националистичный депутат, избранный в Мараше, профессор Океш Шандилер, который во время эфира заявил, что кровавые столкновения были вызваны молодыми левыми деятелями, в том числе и со стороны Г. Динка.
Согласно сообщению радиостанции "Свобода," суд решил, что Шандилер, TRT и та компания, которая непосредственно подготовила эту программу, должны заплатить семье Г. Динка 20 000 турецких лир, что составляет порядка $13 000 США.