Առավոտյան ժամը 9.00-ի դրությամբ հանրապետության ճանապարհների մեծ մասը պատված էր սառույցով եւ ձյուն էր տեղում: Այդ մասին տեղեկացնում է Տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունը:
Կապանում, Գավառում, Մարտունիում, Ապարանում եւ Ծավում տեղումներ է ձյան տեսքով, քամի է Մեղրում եւ Ստեփանավանում, իսկ Վայք- Սիսիան ճանապարհին բուք է:
Առավոտյան մերկասառույցով են պատված եղել Արարատ- Եղեգնաձոր, Կապան- Գորիս, Գորիս- Սիսիան, Թալին- Մարալիկ, Մարալիկ- Գյումրի, Արթիկ- Արագած, Մարտունի- Վարդենիս, Սեւան- Դիլիջան, Դիլիջան- Իջեւան ճանապարհները:
Իսկ Գյուղատնտեսության նախարարությունից «Ա1+»-ին էլ տեղեկացրին, որ վաղը արդեն պարզ կլինի, թե ցածր ջերմաստիճանը ի՞նչ վնասներ է հասցրել ծառերին: Դեռ մարզերից տվյալներ են հավաքագրվում եւ ամփոփվում են ցրտահարության վերաբերյալ արդյունքները:
ՀՀ Արտակարգ Իրավիճակների նախարարության «Հայպետհիդրոմետ»-ի Օպերատիվ հիդրոօդերեւութաբանության կենտրոնի պետ Զարուհի Պետրոսյանը ասաց, որ առաջիկա գիշերը ջերմաստիճանի ցածր ֆոնը կպահպանվի:
Մարտի 20-ի գիշերը ջերմաստիճանը կտատանվի- 5-ից -7, իսկ 21-ի գիշերը -2-ից -3 աստիճան ցրտի սահմաններում:

Понижение температуры продлится еще некоторое время
По положению на 9.00 утра большая часть автомобильных дорог республики обледенела из-за выпавшего накануне снега, сообщает министерство транспорта и связи.
В Капане, Гаваре, Мартуни, Апаране и Цаве наблюдаются осадки в виде снега, в Мегри и Степанакерте - сильный ветер, а на дороге Вайк-Сисиан - метель.
Утром гололедом были покрыты дороги Арарат-Егегнадзор, Капан-Горис, Горис-Сисиан, Талин-Маралик, Маралик-Гюмри, Артик-Арагац, Мартуни-Варденис, Севан-Дилиджан, Дилиджан-Иджеван.
А в министерстве сельского хозяйства корреспонденту «А1+» сообщили, что завтра стане ясно, причинило ли похолодание ущерб деревьям? Сведения об ущербе из областей пока анализируются.
Глава Оперативного гидрометеорологического центра «АрмГосГидроМет»-а министерства по чрезвычайным ситуациям Заруи Петросян сообщила, что низкий температурный фон сохранится и в предстоящую ночь.
В ночь на 20-е марта температура будет колебаться в пределах 5-7, а в ночь на 21-е марта - в пределах 2-3 градусов ниже нуля.