Այսօր որոշ բենզալցակայաններում բենզինի գինը աճել է եւս 10 դրամով: Այսինքն` ռեգուլյար տեսակի բենզինի 1 լիտրը արժի ոչ թե 380, այլ 390 դրամ, իսկ պրեմիում տեսակի բենզինի 1 լիտրը 400-ից դարձել է 410 դրամ:
«Միկա» ընկերության PR մենեջեր Անահիտ Այվազյանը թանկացումների պատճառների մասին խոսելով` ասաց, որ այն միջազգային գներով է պայմանավորված: «Դոլարի հետ կապ չունի, միջազգային գները 10 տոկոսով բարձրացել են, իսկ մեզ մոտ 3 տոկոս է բարձրացել: Նոր թանկացումներ կլինեն, թե ոչ, դժվարանում եմ ասել»,- ասաց նա:
«Մաքսհուր» ընկերության ներկայացուցիչը նշեց, որ իրենք դեռ չեն թանկացրել, սակայն դոլար-դրամ փոխարժեքի տատանումների պատճառով սկսել են վնասով աշխատել եւ չի բացառվում, որ թանկացնեն:
«Ֆլեշ» ընկերության փոխտնօրեն Մուշեղ Էլչյանն էլ ասաց, որ իրենք այսօր բենզինի գները չեն բարձրացրել, սակայն նախորդ շաբաթվա բարձրացումները պայմանավորեց միջազգային գների եւ դոլարի բարձրացմամբ:
«Կողմնակից չենք թանկացման, սակայն երբ տեսնենք, որ այլընտրանք չկա, նորից ենք թանկացնելու: Քանի որ դոլարը թանկանում է, մենք էլ ստիպված թանկացնելու ենք մեր ապրանքը»,- ասաց նա:
Տնտեսական մրցակցության պետական պաշտպանության հանձնաժողովի մամլո քարտուղար Արմինե Ուդումյանը բենզինի գնի օրեցօր թանկացումների վերաբերյալ «Ա1+»-ին ասաց, թե իրենք մոնիթորինգ են իրականացնում եւ կհրապարակեն արդյունքները, երբ ամփոփեն:

Сегодня на некоторых заправочных станциях цена бензина возросла еще на 10 драмов за литр. То есть, 1 литр бензина типа «регуляр» стоит уже не 380, а 390 драмов, а 1 литр «премиума» подорожал с 400 до 410 драмов.
PR-менеджер компании «Мика» Анаит Айвазян, говоря о причинах подорожаний, сказала, что они обусловлены мировыми ценами. «С долларом это не связано, мировые цены поднялись на 10%, а у нас - на 3%. Будут ли новые подорожания, или нет, сказать затрудняюсь»,- отметила она.
Представитель компании «Максгур» отметила, что они цены пока не подняли, однако по причине колебаний курса «доллар-драм» начали работать с убытком, и не исключено, что удорожат.
А заместитель директора компании «Флеш» Мушег Элчян сказал, что они сегодня не поднимали цены на бензин, но подорожания предыдущей недели мотивировал повышением мировых цен и курса доллара.
«Мы не сторонники удорожания, но когда увидим, что альтернативы нет, то снова повысим цены. Потому что доллар дорожает, и мы вынуждены поднимать цены на свой товар»,- подчеркнул он.
Пресс-секретарь Государственной комиссии пол защите экономической конкуренции Армине Удумян относительно ежедневного роста цен на бензин сообщила «А1+», что они проводят мониторинг, результаты которого после подведения итогов будут обнародованы.