«Ներսես Երիցյանը շա~տ երկար ճանապարհ ունի անցնելու Գագիկ Ծառուկյանին խորհուրդներ տալու իրավունքը վաստակելու համար»,-«Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը:
Ինչ վերաբերում է էկոնոմիկայի նախարարի գործունեության գնահատականին, ապա, ըստ Նաիրա Զոհրաբյանի, հանրությունը շատ լավ տվել է Երիցյանի գնահատականը, «այն հանրությունը, որը իր մաշկի վրա է զգում պարոն Երիցյանի վարած տնտեսական քաղաքականության արդյունքները: Ուստի երկար-բարակ խորհուրդներ տալու փոխարեն, ինչը Երիցյանի սիրած ոճն է, Երիցյանին խորհուրդ կտայի անել շատ կարճ մի գործողություն` վերցնել թուղթ ու գրիչ եւ հրաժարականի դիմում գրել, այն դեպքում, երբ երկրում արձանագրվում է տարվա կտրվածքով 14 տոկոս տնտեսական անկում»,-նկատեց տիկին Զոհրաբյանը:
Նա չի կարծում, որ Ծառուկյան-Երիցյան հեռակա բանավեճը կվերաճի ԲՀԿ-ՀՀԿ հակասության, բայց նկատեց. «Ես կուզենայի լսել հանրապետության վարչապետի գնահատականը Երիցյանի գործունեության ՕԳԳ-ի մասին, եւ ընդհանրապես ինչքանով է ընդունելի նման տիպի գործչի ներկայությունը կառավարությունում, որը բացի խոհափիլիսոփայական ելույթներից եւ դաստիարակչական բնույթի ճամարտակություններից, ավելի օգտակար գործով չի զբաղվում»:
Նաիրա Զոհրաբյանը նաեւ Ներսես Երիցյանին հիշեցրեց, որ ցանկացած մարդ իրավունք ունի կարծիք հայտնելու, եւ ոչ ոք իրավունք չունի սահմանափակել մարդու` կառավարության անդամին գնահատական տալու իրավունքը. «ինքը դեռեւս ՀՀ Սահմանադրությունը չէ»:
«Ա1+»-ի հարցին, թե արդյոք Գագիկ Ծառուկյանը գոհ է իր կուսակցության նախարարներից, Նաիրա Զոհրաբյանն ասաց. «Այն պահին, երբ մենք գոհ չենք լինում մեր նախարարների աշխատանքից, մենք փոխում ենք նախարարներին, ինչի ականատեսը եղավ հանրությունը երկու անգամ»:

Лучше, подай в отставку
"Нерсес Ерицян должен пройти долгую дорогу, чтобы заработать право давать советы Гагику Царукяну" - сказала член партии "Процветающая Армения" Наира Зограбян в беседе с А1+.
Относительно оценки министра экономики, то, по словам Наиры Зограбян, общество уже дало оценку Ерицяну. "Общество, которое на себе ощутило последствия экономической политики Ерицяна. Поэтому, посоветовала бы, вместо того, чтобы давать советы, что является любимым занятием Ерицяна, взят ручку и бумагу и написать прошение об отставке, в случае, когда в стране зафиксирован 14 процентный экономический спад" - заметила Зограбян.
Она не думает, что полемика между Царукяном и Ерицяном перерастет в разногласия между Процветающей Арменией и Республиканской партией. Однако заметила, - "Хотела бы услышать оценку премьера о КПД Ерицяна, и вообще насколько приемлемо присутствие такого деятеля в правительстве, который занимается не более полезным делом, чем философские выступления и назидательные истины".
Наира Зограбян напомнила Нерсесу Ерицяну, что каждый человек имеет право выразить мнение, и никто не в праве ограничить право человека выразить мнение о члене правительства. "Он поке еще не конституция РА"
На вопров А1+, о том, доволен ли Гагик Царукян министрами из своей партии, Наира Зограбян сказала, - "Когда мы недовольны работой наших министров, мы меняем их, свидетелем чего общество становилось дважды"