Այս գիշեր Լոռու մարզի տարբեր համայնքներում սաստիկ քամիները բավական մեծ ավերածություներ են առաջացրել, մասնավորապես Նոր Խաչակապ համայնքի մերձակայքում բարձրացել է Դեբեդ գետի ջրի մակարդակը, որի արդյունքում գետը փոխել է հունը և լցվելով երկաթգծի տակ, առաջացրել փլուզման վտանգ:
Ժամանակավորապես դադարեցվել է երկաթուղային երթևեկը, ջրից ազատելու և այն բնականոն գրաֆիկով վերակագնելու նպատակով:
Իրավիճակին տեղում ծանոթանալաու նպատակով համայնքներ են այցելել մարզի ղեկավարը, ՀԿԵ ՓԲԸ «Վանաձոր» գծակայարանային միավորման ղեկավարությունը:
Ինչպես նշել է Լոռու մարզի փրկարար վարչության պետ, Փրկարար ծառայության գնդապետ Հրաչ Անտոնյանը վարչությունում ահազանգեր են ստացվել Վանաձոր, Քարաբերդ, Ալավերդի համայնքներից: Ուժեղ քամիները բավականաչափ վնասել են նաև Մեծ Պարնի համայնքին, մեծապես տուժել են բնակելիներ, և գյուղի դպրոցի տանիքը: Հրաչ Անտոնյանի խոսքով, վնասի չափերը դեռևս ճշգրտվում են:

Этой ночью сильные ветра причинили большие разрушения нескольким общинам региона Лори, в частности у села Нор Хачакап повысился уровень реки Дебед, вследствие чего она изменила русло и попав под железную дорогу, создала угрозу обрушения.
Временно приостановлено железнодорожное движение, чтобы очистить от воды и восстановить движение в обычном графике.
Глава региона и руководство заводского управления ЗАО "Ванадзор" посещяют общины, с целью ознакомиться с ситуацией на месте.
Как отметил глава управления по чрезвычайным ситуациям, полковник спасательной службы Грач Антонян, в управлении получены сигналы из общин Ванадзор, Караберд, Алаверди. Сильные ветра нанесли ущерб также общине Мец Парни, где серезно пострадали жилые дома и здание школы. По словам Грача Антоняна, размеры ущерба уточняются.