Ուսանողը հոգեկան խանգարում է ստացել
«Ա1+»-ն այսօր ահազանգ է ստացել, որ Երեւանի կինոյի եւ թատրոնի պետական ինստիտուտի (ԵԿԹՊԻ) դերասանառեժիսուրական բաժնի 1-ին կուրսի ուսանող Կառլեն Աբրահամյանը դաժան ծեծի է ենթարկվել:
Մեզ հայտնած տեղեկություններով` Կառլեն Աբրահամյանին ծեծի են ենթարկել նրա համակուրսեցիները` մի աղջկա պատճառով: Ծեծված տղային ուշագնաց վիճակում տեղափոխել են «Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն:
ՀՀ Ոստիկանության լրատվության վարչությունից մեզ տեղեկացրին, որ իսկապես նման դեպք տեղի է ունեցել: Կառլեն Աբրահամյանն ինստիտուտում ծեծի է ենթարկվել մարտի 10-ին ժամը 14:00-ին: Նրան ծեծել են նույն ինստիտուտի ուսանողներ Նարեկ Խ.-ն, Տիգրան Մ.-ն եւ ոմն Հունան:
Ոստիկանությունից հայտնեցին, որ Նարեկ Խ.-ն բերման է ենթարկվել ոստիկանության բաժանմունք, Տիգրան Մ.-ն անձամբ է ներկայացել, իսկ Հունանի անձը պարզելու եւ հայտնաբերելու ուղղությամբ ձեռնարկվել են միջոցառումներ: Այս պահին կատարվում է նախաքննություն:
«Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժնի պետ Գագիկ Մանուկյանն էլ մեզ հետ զրույցում նշեց, որ Կառլեն Աբրահամյանը իրենց մոտ է տեղափոխվել գանգուղեղային տրավմայով: «Հիմա նա գիտակցության էլեմենտ ունի, սակայն նրա մոտ նկատվում է հետտրավմատիկ փսիխոզ, այսինքն` տրավմայից հետո հոգեկան խանգարում: Այժմ սպասում ենք հոգեբույժին, որ գա, կոնսուլտացիա անի, որպեսզի հասկանանք, թե հետագայում ինչ ենք անելու»,- ասաց բժիշկը:

В редакцию "А1+" поступило тревожное сообщение о том, что первокурсник актерско-режиссерского отдела Ереванского государственного института кино и театра Карлен Абрамян подвергся жестокому избиению.
По полученным нами сведениям, Карлена Абрамяна избыли его сокурсники - из-за одной девушки. Избитый парень с потерей сознания был доставлен в медицинский центр "Григор Лусаворич".
Из управления информацией Полиции РА нам сообщили, что такое событие в самом деле имело место. Карлен Абрамян подвергся избиению в институте 10 марта, в 14:00. Его избили студенты того же института Нарек Х. и Тигран М, а также - некто Унан.
Из полиции нам сообщили, что Нарек Х. был доставлен в отделение полиции, Тигран М. явился самолично, а с целью выяснения личности Унана и его выявления были предприняты меры. На данный момент ведется предварительное следствие.
Начальник отдела реанимации медицинского центра "Григор Лусаворич" Гагик Манукян также нам сообщил, что Карлен Абрамян был доставлен к ним с черепно-мозговой травмой. "В данный момент у него есть элемент сознания, однако у него чувствуется посттравмационный психоз, т. е. - душевное расстройство после травмы. Теперь мы ждем психиатра, пусть придет, сделает консультацию, чтобы мы смогли понять, что нам предстоит сделать в будущем",- сказал врач.