«Սասուն» ջոկատի հրամանատար Սասուն Միքայելյանը շարունակում է մնալ «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում:
Վերջինիս այսօր չեն տեղափոխի «Դատապարտյալների հիվանդանոց»: Այդ մասին «Ա1+»-ին ասաց Արդարադատության նախարարության Քրեակատարողական վարչության պետի մամլո խոսնակ Արսեն Բաբայանը:
Նա նաեւ չհաղորդեց,թե երբ կտեղափոխեն:
Ի դեպ, Սասուն Միքայելյանի ազգականները «Ա1+»-ին հաղորդեցին, որ նրա վիճակը շարունակում է նույնը մնալ: Նա ունի ցավեր, ինչպես նաեւ սրտի խնդիրը շարունակում է անհանգստացնել:
Հիշեցնենք, որ մարտի 1-ին զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու եւ ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու համար 8 տարվա ազատազրկման դատապարտված Սասուն Միքայելյանը «Երեւան-Կենտրոն» ՔՀԿ-ից «Դատապարտյալների հիվանդանոց» է տեղափոխվել սեպտեմբերի 12-ին: Նա դժգոհել է սրտի աշխատանքից, բարձր ճնշումից, ինչպես նաեւ զգացնել են տվել պատերազմի ժամանակ Միքայելյանի մարմնում հայտնված մեկ տասնյակից ավել բեկորները: Սակայն այժմ նա գտնվում է «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում, քանի որ ենթարկվել է վիրահատությունների:

Микаеляна пока не переведут
Экс-депутат Национального Собрания Армении, политзаключенный Сасун Микаелян продолжает оставаться в медицинском центре "Армения".
Его сегодня не переведут в Больницу для осужденных. Об этом корреспонденту "А1+" сообщил пресс-секретарь начальника Уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции РА Арсен Бабаян. Он не сообщил, когда переведут С. Микаеляна.
Заметим, что родственники С. Микаеляна сообщили корреспонденту "А1+", что состояние его здоровья остается неизменным: у него есть боли, а также продолжает беспокоить проблема с сердцем.
Напомним, что приговоренный к 8 годам лишения свободы за организацию массовых беспорядков 1 марта и незаконное хранение оружия и боеприпасов С. Микаелян из УИУ "Ереван-Кентрон" был переведен в больницу для осужденных 12 сентября. Он жаловался на сердце, высокое давление, также о себе давали знать обнаруженные во время войны в его теле более десятка осколков.
К настоящему моменту С. Микаелян находится в медицинском центре "Армения", поскольку недавно перенес несколько операций.