Ինքնասպանության փորձ
Ըստ ականատեսների` 60 տարեկան, փոքրամարմին մի տղամարդ ածելիով իրեն մարմնական վնասվածքներ էր հասցրել, կտրել պարանոցը: Տղամարդը իր այդ արարքը ոչ մի կերպ չի փորձել մեկնաբանել, այլ ընդամենը բարկացած արդարություն է պահանջել:
Ինչպես «Ա1+»-ի հետ զրույցում պատմեց ականատեսներից նախկին քաղբանտարկյալ Վարդգես Գասպարին` այդ տղամարդն հայտարարել է, որ եթե հիմա իրեն չթողնեն ինքնասպան լինել, ապա կգնա իրեն կամուրջից կգցի: Նա նաեւ պատմեց, որ ոստիկաններն ածելին նրա ձեռքից վերցրել են ու տարել ոստիկանության Կենտրոնի բաժանմունք` ինքնությունը ճշտելու:
Վարդգես Գասպարին նրան չի ճանաչում, սակայն ոմանք հիշեցին, որ դա այն նույն մարդն է, որը ժամանակին բերանը կարելով էր իր բողոքն արատահայտել Երեւանի քաղաքապետարանի մոտ: «Սա մեր հասարակության ընդամենը մեկ նմուշն է: Շատ շատերը միգուցե այդպես լուռ իրենց մեջ կրում են ամեն անարդարություն»,- նշեց Վարդգես Գասպարին:
ՀՀ Ոստիկանության լրատվության վարչությունից «Ա1+»-ին հայտնեցին, ինքնասպանության փորձ արած մարդը 60-ամյա Ռուդոլֆ Վարշամի Մխիթարյանն է: Նա Դալմայի հողօգտագործողներից է, եւ նրա մշակած հողի մի մասը վաճառել են:

Гражданин Армении попытался совершить сегодня самоубийство прямо перед зданием Правительства.
По словам очевидцев, это был низкорослый мужчина, лет 60, который с помощью лезвии наносил себе порезы. Человек никак не пытался объяснить свои действия, а просто нервно требовал правосудия.
Как рассказал в беседе с корреспондентом "А1+" один из очевидцев, бывший политзаключенный Вардгес Гаспари, этот человек заявил, что если ему сейчас не позволят совершить самоубийство, то он сбросится с моста. Он также рассказал, что полицейские отняли у этого человека из рук лезвию и отвели его в полицейское отделение Кентрон для установления личности.
Отметим, что В. Гаспари не знаком с этим человеком, однако некоторые вспомнили, что это тот самый человек, который когда-то выразил свой протест, зашив себе рот перед зданием мэрии Еревана. "Это всего лишь один пример нашего общества. Очень многие возможно тихо несут в себе всяческую несправедливость",- сказал В. Гаспари.
В пресс-службе Полиции РА нам сообщили, что человек, прибегнувший к суицидальным действиям перед зданием Правительства, 60-летний Рудольф Варшамович Минасян. Он является земледелом садов Далма, и часть возделанного им участка продана.