Հուլիսի 8-ին Մեղրիի զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել դժբախտ պատահար: Զինվոր Ալբերտ Ն.-ն կրակ է արձակել իր ծնոտի ստորին հատվածին: Դեպքը տեղի է ունեցել հենակետում: Զինվորին տեղափոխել են Ագարակի հիվանդանոց: Վիճակը գնահատվում էր ծանր: Առաջին վիրահատությունը արել են Ագարակի հիվանդանոցում, այնուհետև վիրավոր զինվորին ուղղաթիռով տեղափոխել Երևան։ Մայրաքաղաքում նրան վիրահատել են 2-րդ անգամ ու վիրավորի վիճակը գնահատվում է ծանր կայուն։
73-ամյա կինը ինքնասպան է եղել
Ինչպես տեղեկացնում են Կապանի բժշկական կենտրոնի շտապ օգնության բաժանմունքից, հուլիսի 11-ին , ժամը 12.15 րոպեին ահազանգ են ստացել, որ Նժդեհի 18-րդ շենքի 11-րդ բնակարանում, խոհանոցում գազատար խողովակից պարանով կախվել և ինքնասպանություն է գործել 73-ամյա Ելենա Դավթյանը։ Ըստ հարևանների` տիկին Ելենան վերջերս հաճախակի է նեղվել մենակությունից, զարկերակային բարձր ճնշում է ունեցել, ու միշտ ասել է, որ մի օր ինքնասպանություն է գործելու:

8 июля в одной из Мегринских воинских частей произошел несчастный случай. Солдат Альберт Н. выстрелил в нижнюю часть своей челюсти. Инцидент произошел на опорном пункте. Солдата доставили в Агаракскую горбольницу. Его состояние оценивается как тяжелое. Первую операцию сделали в больнице Агарака, после чего раненого солдата вертолетом доставили в Ереван. В столице его прооперировали во второй раз, и сейчас его состояние оценивается как стабильно тяжелое.
73-летняя женщина покончила с собой
Как сообщают из отделения «Скорой помощи» Капанского медицинского центра, 11 июля, в 12.15, был получен сигнал, что в 11-й квартире дома 18 по ул.Нжде на кухне на газовой трубе повесилась 73-летняя Елена Давтян. По словам соседей, в последнее время она часто жаловалась на одиночество, у нее было высокое артериальное давление, иона всегда говорила, что когда-нибудь совершит самоубийство.