Տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և «Օրինաց երկիր» կուսակցության ղեկավարների մասնակցությամբ քաղաքական կոալիցիայի նիստ:
Կոալիցիոն կողմերը քննարկել և արձանագրել են խորհրդարանական ընտրություններում սեփական ընտրացուցակներով հանդես գալու, փոխադարձ հանդուրժողականության մթնոլորտում և քաղաքակիրթ մրցակցության կանոններով ընտրություններին մասնակցելու իրենց պատրաստակամությունը:
Կարևորվել է կոալիցիոն գործընկերության միասնականությունն ու համախմբվածությունը, առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում քաղաքական զսպվածության և կոռեկտության սկզբունքների ապահովման անհրաժեշտությունը, ազնիվ մրցակցությամբ ազատ, արդար և թափանցիկ ընտրություններ անցկացնելու վճռականությունը:

Коалиция провела заседание
Состоялось заседание политической коалиции Армении с участием руководителей Республиканской партии, партий «Процветающая Армения» и Оринац еркир.
Стороны обсудили и изъявили готовность принять участие в предстоящих парламентских выборах отдельными списками и в атмосфере цивилизованной конкуренции и взаимной терпимости.
Была отмечена важность сохранения единства и консолидированности коалиции, необходимость соблюдения принципов политической сдержанности и корректности, готовность провести честные, справедливые и свободные выборы.