Ե՞րբ պատրաստ կլինի ՀԱԿ-ի ցուցակը
Բոլոր հնարավոր միջոցներով ՀԱԿ-ը պատրաստվում է փետրվարի 17-ին Ազատության հրապարակում նախատեսված հանրահավաքին: «Ինչպես միշտ տեղական կառույցներին տրվել են անհրաժեշտ քարոզչական նյութեր հանրությանը հանրահավաքին իրազեկելու համար»,- այսօր «Ա1+»-ին ասաց ՀԱԿ առաջնորդ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի խոսնակ Արման Մուսինյանը:
Իսկ արդյո՞ք մինչեւ հունվարի 17-ը պատրաստ կլինի առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ՀԱԿ-ի նախընտրական ցուցակը, թե համամասնական, թե մեծամասնական ընտրակարգով. «Ա1+»-ի հարցին՝ Արման Մուսինյանը պատասխանեց. «Եկեք այդ հարցին չշտապենք պատասխանել: Այդ հարցով ՀԱԿ-ում աշխատանքներ են իրականացվում»:
Իսկ որքանով ընդդիմադիր դաշտին կհաջողվի համագործակցել ինչպես առաջիկա խորհրդարանի, այնպես էլ վաղվա ՏԻՄ ընտրություններում՝ հնարավոր կեղծիքները կանխելու համար: «ՀԱԿ-ն իր ջանքերը ուղղելու է, որպեսզի վաղվա Հրազդանի քաղաքապետի ընտրություններում բացառվեն ընտրակեղծիքները: Եթե այս հարցում կլինեն համախոհներ, ՀԱԿ-ը պատրաստ է համագործակցել նրանց հետ»:

Всеми возможными способами АНК готовиться к митингу на площади Свободы 17 февраля.
"Как всегда, местные структуры обеспечили необходимыми материалами для информирования общественность ", - сообщил корреспонденту "A1+" пресс-секретарь лидера АНК Левона Тер-Петросяна Арман Мусинян.
На вопрос корреспондента "A1+", будут ли готовы предвыборные списки АНК до 17 февраля, как для пропорциональной, так и мажоритарной системы, Арман Мусинян ответил: " Давайте не будем спешить отвечать на этот вопрос. В АНК проводятся работы по этому вопросу".
А вот насколько оппозиции удастся бороться с фальсификациями во время как парламентских, так и завтрашних выборов?
"АНК приложит все силы для того, чтобы на завтрашних выборах в Раздане не было нарушений",- сообщил он.