ՀԱԿ ներկայացուցիչը հիասթափեցրեց հյուրին
Եվրոպան ամեն ինչ կանի, որպեսզի Հայաստանում 2008թ մարտի 1-ի դեպքերն այլեւս չկրկնվեն։ Այսօր Երեւանում վստահեցրեց Եվրոպայի ազատական ժողովրդավարական եւ բարեփոխումների կուսակցության փոխնախագահը:
«Այս հարցում մեր աչքն ու ականջը կլինեն տեղական դիտորդները: Դուք` հայերդ, շատ եք տառապել, բայց կարծում եմ, որ դուք կկարողանաք ձեր պայքարի արդյունքում հաղթահարել բոլոր դժվարությունները»,- ասաց Եվրոպայի ազատական ժողովրդավարական եւ բարեփոխումների կուսակցության փոխնախագահ (ELDR) Լյուսի վան դեր Լանը;
Նա այսօր ՀՀՇ-ի՝ Ֆրիդրիխ Նաումանի հիմնադրամի աջակցությամբ հրավիրված «Քաղաքական բազմակարծության եւ բազմակուսակցական ժողովրդավարության հիմնական դերը» միջազգային կոնֆերնասի մասնակիցներից մեկն էր: Ողջունելով նրա աջակցությունը՝ ԿԸՀ նախկին անդամ Ֆելիքս Խաչատրյանը հիասթափեցրեց եվրոպացի հյուրին. «Մեր իշխանությունները հաշվի չեն նստում եվրոպական կառույցների հետ»։
Առաջիկա ընտրությունները արդար ու թափանցիկ անցկացնելու հարցում ՀՀՇ վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանը առաջին հերթին կարեւորում է համաժողովրդական աջակցությունը։
Նրա կարծիքով ՀԱԿ-ն ի վիճակի է կանխել իշխանությունների` արդեն սկսած կեղծիքների գործընթացը: Պայքարի գլխավոր միջոցներից մեկը, ըստ նրա, 100 տոկոսանոց համամասնական ընտրակարգի հաստատումն է.

Представитель АНК разочаровал
Европа сделает все возможное, чтобы события 1-ого марта 2008 года в Армении не повторялись. Об этом сегодня заявила вице-председатель Европейской партии либеральных демократов и реформаторов.
"В этом вопросе нашими "глазами и ушами" будут наблюдатели. Вы, армяне, много страдали, но я считаю, что, борясь, вы преодолеете все трудности",- сказала вице-председатель Европейской партии либеральных демократов и реформаторов Люси Ван Дер Лаана.
Она сегодня приняла участие в организованной партией «Армянское общенациональное движение» и фондом Фридриха Наумана конференции. Приветствуя ее поддержку, бывший член ЦИКа Феликс Хачатрян был вынужден разочаровать европейскую гостью: "Наше правительство не считается с европейскими структурами".
Для проведения предстоящих выборов честно и открыто, председатель департамента АОД Арам Манукян считает, что требуется общенародная поддержка.
Одним из основных средств борьбы, по его словам,переход к 100% пропорциональной избирательной системе.