Այսօր ժամը 15.00-ին, ԱԳՆ-ի մոտ նախատեսված բողոքի ակցիան չկայացավ:
Տարածված հաղորդագրության համաձայն «Մենք դեմ ենք թուրքական զորքերի մուտքին Հայաստան» նախաձեռնությունը ԱԳՆ-ից մոտից պետք է բողոքի երթով պտույտ կատարեր եւ Կառավարությանը նամակ հանձներ: «Երթը կազմակերպվում է ՀՀ ում կայանալիք ՆԱՏՕ-ի զորավարժությունների շրջանակներում մեզ կոտորող պետության` Թուրքիայի զորամիավորումների մուտքի դեմ»,- նշված է տարածված հաղորդագրությանը մեջ:
Իսկ ովքե՞ր են «Մենք դեմ ենք թուրքական զորքերի մուտքին Հայաստան» նախաձեռնության անդամներն այսօր «Ա1+»-ին, ինչպես նաեւ ԱԳՆ-ի մոտ նրանց սպասող երեք ոստիկաններին չհաջողվեց տեսնել: 30 րոպե սպասելուց հետ մեր նկարահանող խումբը, ինչպես իրենց ծառայություն իրականացնող ոստիկանները հեռացան:

16:01 | Сентябрь 09, 2010 | Политика
Согласно распространенной информации, инициатива "Мы - против вступления турецкой армии в Армению" от здания МИД должна была маршем протеста совершить круг и вручить письмо правительству. "Шествие организуется против вступления в Армению в рамках предстоящих военных учений НАТО армейских подразделений Турции - государства, истреблявшего нас",- отмечается в распространенном сообщении.
А кто были члены инициативы "Мы - против вступления турецкой армии в Армению", сегодня "А1+", как и ожидающим их возле МИДА троим полицейским, выяснить так и не удалось. Прождав 30 минут, наша съемочная группа и ведущие свою службу полицейские удалились.