Համագումարը բացեց գրասենյակ
Ամերիկայի Հայկական Համագումարը Նյու Յորքում բացել է Արեւելյան արածաշրջանային գրասենյակ: Այն կղեկավարի Բիանկա Կադյան-Դոդովը:
Նա պատասխանատու կլինի Նյու Յորքում եւ երեք հարակից նահանգներում Համագումարի գործունեության համար:
Իր նոր դերի հետ մեկտեղ Դոդովը, ով Վաշինգտոնում Կոնգրեսի հետ հարաբերությունների Համագումարի պատասխանատուն էր, նաեւ կծառայի որպես Համագումարի ներկայացուցիչ Միավորված Ազգերի Մարդկային խնդիրների կարգավորման հարցերով հանձնաժողովում:
1999 թ Ամերիկայի Հայկական Համագումարին որպես ՄԱԿ-ի Տնտեսական եւ սոցիալական խորհրդի հասարակական կազմակերպություն շնորհվեց Հատուկ Խորհրդակցական կարգավիճակ:
ՙԱմերիկայի Հայկական Համագումարը առաջատար կազմակերպություն է, որը նպաստում է ոչ միայն Հայոց Ցեղասպանության մասին իրազեկվածության մակարդակի բարձրացմանը եւ Հայոց Ցեղասպանության վերահաստատմանը, այլ նաեւ ավելի ուժեղ ու ժողովրդավարական Հայաստանի ստեղծմանը՚,- ասել է Դոդովը:

Армянская Ассамблея Америки открыла в Нью-Йорке Восточный региональный офис. Им будет руководить Бианка Кадьян-Додов.
Она будет ответственна за деятельность Ассамблеи в Нью-Йорке и в трех соседних штатах.
Вместе со своей новой работой Додов, которая отвечала за взаимоотношения Ассамблеи с Конгрессом в Вашингтоне, будет также представителем Ассамблеи в комиссии Организации Объединенных наций по урегулированию проблем человечества.
В 1999 г. Армянской Ассамблее Америки был присвоен особый совещательный статус как общественной организации Экономического и Социального Совета ООН.
"Армянская Ассамблея Америки - передовая организация, которая способствует не только повышению уровня осведомленности о Геноциде армян и восстановлению вопроса Геноцида армян, но и становлению более сильной и демократической Армении",- сказала Додов.