Համանախագահները նոր գործողություն են ակնկալում
Համանախագահները համառոտ ներկայացրել են Լեռնային Ղարաբաղի խնդրով վերջին զարգացումները: Մասնավորապես ներկայացրել են Սանկտ Պետերբուրգում հունիսի 17-ի Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների, հուլիսի 17-ի երկու երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպումների արդյունքները, ինչպես նաեւ Մուսկոկայում եւ Ալմաթիում` համանախագահների համատեղ հայտարարությունները:
Համանախագահները ընդգծել են, որ ներդրված ջանքերն առայժմ բավարար չեն հաղթահարելու կողմերի միջեւ առկա տարաձայնությունները եւ, որ լրացուցիչ գործողություններ են անհրաժեշտ` հրադադարը ամրապնդելու եւ փոխզիջման ոգի ցուցադրելու համար:
Կողմերին աջակցելու նպատակով` համանախագահներ Իգոր Պոպովը, Բեռնար Ֆասիեն եւ Ռոբերտ Բրադկեն ծրագրում են այցելել տարածաշրջան սեպտեմբերի սկզբին:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ в Вене встретились с членами Минской группы.
Сопредседатели проинформировали членов Минской группы о ходе переговорного процесса по карабахскому урегулированию, о подробностях Санкт-петербургской встречи 17-ого июня, а также о заявлениях в Мускоке и Алматы.
Сопредседатели отметили, что усилий конфликтующих сторон недостаточно для преодоления нынешних противоречий, и необходимы дополнительные шаги по соблюдению режима перемирия и демонстрированию готовности к уступкам.
Для содействия сторонам, планируется поездка сопредседателей Минской группы Игоря Попова (Россия), Роберта Брадтке (США) и Бернара Фасье (Франция) регион в начале сентября.