Հայ ազգային կոնգրեսի մամլո խոսնակ Արման Մուսինյանը պարզաբանում է տարածել, թե այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում իր արտահայտած առանձին ձևակերպումները թյուրըմբռնումների տեղիք են տվել:
Խոսքը վերաբերում է արտահերթ նախագահական ընտրությունների դեպքում Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հնարավոր առաջադրմանը:
«Որևէ տարընթերցում բացառելու նպատակով հարկ եմ համարում հայտարարել հետևյալը. Հայ Ազգային Կոնգրեսի անվերապահ առաջնորդ եղել և մնում է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, և նա պատրաստ է ցանկացած ընտրական պայքարի»,-ասել է Արման Մուսինյանը:

Пресс-секретарь Армянского национального конгресса Арман Мусинян распространил разъяснение, что произнесенные им в ходе сегодняшней пресс-конференции отдельные формулировки стали причиной недопониманий.
Речь идет о возможном выдвижении кандидатуры Левона Тер-Петросяна в случае внеочередных президентских выборов.
«Чтобы исключить какое-либо разночтение, считаю ножным заявить следующее: предводителем АНК был и остается первый президент РА Левон Тер-Петросян, и он готов к любой избирательной борьбе»,- сказал А. Мусинян.