«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորները Ազգային ժողովի «Կարմիր դահլիճում» հանդիպել են ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժոաո Սոարեշի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ տեսակետները: Պատվիրակությանը ներկայացվել է կուսակցության դիրքորոշումը խնդրի վերաբերյալ:
Պատգամավորների կողմից նաեւ նշվեց ԼՂՀ անկախության միջազգային ճանաչման անհրաժեշտությունը եւ նրա ներկայացուցիչների` որպես հակամարտության լիիրավ կողմի մասնակցության կարեւորությունը:

Депутаты парламентской фракции "Наследие" в красном зале Национального собрания встретились с делегацией, возглавляемой председателем парламентского конгресса ОБСЕ Жоао Соарешем.
На встрече были обсуждены подходы по урегулированию нагорно-карабахского конфликта. Делегации конгресса была представлена позиция партии "Наследие" по данной проблеме.
Депутаты отметили важность международного признания независимости НКР и подчеркнули важность участия представителей НКР в переговорах в качестве стороны конфликта.