Այսօր առավոտյան «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում գտնվող «7-ի գործով» ազատազրկման դատապարտված Սասուն Միքայելյանին տեղափոխել են «Նորք-Մարաշ» բժշկական կենտրոնի սրտաբանական բաժին: Այս պահին Սասուն Միքայելյանը ենթարկվում է հետազոտման:
«Նրա անոթներն ենք նկարում, հետազոտությունն ընթացքի մեջ է: Հետազոտման արդյունքների մասին կարող ենք ավելի ուշ հայտնել»,- «Ա1+»-ին հայտնեց Նորք-Մարաշ կենտրոնի հերթապահ սրտաբան Արեւիկ Ստեփանյանը: Բժիշկը նաեւ հայտնեց, որ բժշկական կենտրոն ներկայանալու պահին Սասուն Միքայելյանի վիճակը բավարար է: Նա կվիրահատվի մի քանի օրից:
Միքայելյանին «Նորք-Մարաշ» բժշկական կենտրոնում տեղափոխելու վերաբերյալ տեղեկատվություն Արդարադատության նախարարության Քրեակատարողական վարչության պետի մամլո խոսնակ Արսեն Բաբայանը խոստացավ հայտնել մի փոքր ուշ եւ գրավոր: Նա միայն նշեց, որ Միքայելյանին տեղափոխել են հետազոտման համար եւ հիշեցրեց, որ Սասուն Միքայելյանը պարբերաբար գանգատներ էր ներկայացնում իր առողջական վիճակի մասին:
Հիշեցնենք, որ Սասուն Միքայելյանը իր առողջական վիճակի մասին գանգատներ է ներկայացրել ձերբակալման հենց առաջին օրվանից: Նրա առողջական վիճակի մասին բազմիցս ահազանգել է նաեւ Մարդու իրավունքների պաշտպանը, որոշ քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ,ինչպես նաեւ Միքայելյանի հարազատներն ու մարտական ընկերները:

Сасуна Микаеляна перевели в кардиологический центр
Сегодня утром Сасуна Микаеляна, осужденного по "Делу семерых", перевели из УИУ "Больница для осужденных" в кардиологическое отделение медицинского центра "Норк-Мараш". В настоящее время Микаелян проходит обследование.
"Сейчас делаются снимки его сосудов. О результатах обследования сообщим позже", - сказала корреспонденту "А1+" дежурный кардиолог центра Аревик Степанян. Она также сообщила, что на данный момент его состояние удовлетворительно.
Пресс-секретарь уголовно-исполнительного учреждения при Минюсте РА Арсен Бабаян сообщил, что Микаеляна перевели для обследования и напомнил, что он периодически жаловался на состояние здоровья.
Напомним, что на свое здоровье Сасун Микаелян жаловался с первого же дня его ареста. О состоянии его здоровья неоднократно напоминал также Омбудсмен РА, представители некоторых политических сил, а также родные и боевые друзья Микаеляна.