Բաց նամակ համայն հայությանը
Հայաստանի նախագահի կողմից անցած տարվա սեպտեմբերին նախաձեռնած ֆուտբոլային դիվանագիտությունը Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի համար հնարավորությունների դուռ բացեց: Այն արժանացավ ողջ միջազգային հանրության ուշադրությանն ու աջակցությանը:
Ակնհայտ է, որ այս գործընթացը չի նշանակում, որ պետք է մոռանալ անցյալը և հարցականի տակ դնել Հայոց ցեղասպանության փաստն ու դրա ճանաչման կարևորությունը: Առաջնորդվելով հայրենիքի և գալիք սերունդների ապագայի առջև բարձր պատասխանատվության զգացումով' Հայաստանի ղեկավարությունն այսօր գործում է իմաստորեն և խիզախությամբ' հանուն առանց նախապայմանների երկու երկրների միջև հարաբերությունների հաստատման և սահմանների բացման:
Մենք մեր աջակցությունն ենք հայտնում Հայաստանի իշխանությունների որդեգրած քաղաքականությանը' Հայաստանի և Սփյուռքի մեր բոլոր հայրենակիցներին հորդորելով բոլոր հնարավոր միջոցներով աջակցել այս գործընթացին»,-ասված է նամակում , որը ստորագրել են.

Открытое письмо армянству
Инициированная президентом Армении в сентябре прошлого года футбольная дипломатия открыла дверь возможностей для процесса урегулирования отношений между Арменией и Турцией. Она удостоилась внимания и поддержки мирового сообщества.
Очевидно, что этот процесс не означает, что надо забыть прошлое, ставить под вопрос факт Геноцида армян и важность его признания. Руководствуясь высоким чувством ответственности перед отечеством и грядущими поколениями, руководство Армении действует сегодня мудро и смело во имя установления между двумя странами отношений без предусловий и открытия границ.
Мы выражаем свою поддержку политике властей Армении, призывая всех соотечественников Армении и Диаспоры всеми средствами помочь этому процессу.