Հայ Ազգային Կոնգրեսը այսօր քննարկել է եւ որոշել ՀԺ -ի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանին թիվ 10 ընտրատարածքում որպես պատգամավոր առաջադրել:
Ինչպես տեղեկացանք թիվ 10 ԸԸՀ նախագահ Սիլվա Մարկոսյանից, առաջադրման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերն արդեն Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացուցիչները ներկայացրել են:
Հիշեցնենք, որ այս ընտրատարածքում մտադրություն էր հայտնել առաջադրվել նաեւ ՀԱԿ անդամ «Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Սուրեն Սուրենյանցը, որին ՀԱԿ-ը հրաժարվել էր աջակցել: Նա դեռ հայտարարություն չի արել ընտրություններին մասնակցելու կամ չմասնակցելու մասին:

Никол Пашинян может стать депутатом
Армянский национальный конгресс (АНК) после обсуждения решил выдвинуть кандидатуру главного редактора газеты «Айкакан жаманак» («Армянское время») Никола Пашиняна на избирательном участке номер 10.
Как нам стало известно от главы избирательной комиссии на участке номер 10 Сильвы Маркосян, представители Никола Пашиняна уже подали все необходимые документы.
Напомним, что о намерении выдвинуть свою кандидатуру на данном участке ранее заявлял член политсовета партии «Республика», состоящей в АНК, Сурен Суренянц. Однако АНК отказался поддержать его кандидатуру. Сурен Суренянц пока не сделал заявления относительно своего участия или отказа от участия в выборах.