Նիկոլ Փաշինյանը ոստիկանությունում է
Այսօր ժամը 14:40-ին Նիկոլ Փաշինյանը երեք փաստաբանների ուղեկցությամբ ներկայացավ ՀՀ գլխավոր դատախազություն:
Անցած տարվա մարտի 2-ից «Հայկական ժամանակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը ընդհատակում է:
Նա հանգիստ մտավ դատախազության շենքի ներսը, ներկայացավ, որ ինքը Նիկոլ Փաշինյանն է եւ խնդրեց հրավիրել մարդկանց, որ իրեն ձերբակալեն: Երեք ոստիկաններ մոտեցան նրան, ցույց տվեցին համապատասխան փաստաթղթեր, որով հավաստում էին, որ Կենտրոն ոստիկանությունից էին, եւ նրան տարան ոչ թե հատուկ քննչական ծառայություն, այլ Կենտրոն ոստիկանություն:
Մինչ ոստիկանների մոտենալը, Նիկոլ Փաշինյանը հասցրեց պատասխանել լրագրողների հարցերին: Մասնավորապես ասաց, թե ներկայացել է այսօր եւ ոչ թե վաղվա հանրահավաքին, որպեսզի չկարծեն թե ինքը պատրաստվում է հայտնվել իր համակիրների թիկունքում: Ավելին, վստահեցրել է, որ պայքարը շարունակվելու է:
Նա նաեւ նշել է,թե վստահ է' իր նկատմամբ համաներումը չի կիրառվելու, սակայն նախընտրում է բանտը, որովհետեւ գտնում է, որ շատ քաղբանտարկյալներ ազատության մեջ են եւ ինքը կարող է իր պայքարը շարունակել բանտում:
Ի դեպ, նրան ուղեկցող փաստաբաններին թույլ չեն տվել նստել այն նույն մեքենայի մեջ, որով տարել են Նիկոլ Փաշինյանին:

Никол Пашинян в полиции
Сегодня, около 14:40, Никол Пашинян в сопровождении троих адвокатов явился в Генпрокуратуру Армении. Главный редактор газеты "Айкакан жаманак" Никол Пашинян был в подполье с 2-го марта 2008 года.
Он зашел в здание прокуратуры, представился и попросил пригласить сотрудников для его ареста. К нему подошли трое полицейских, показали документы, свидетельствующие, что они являются сотрудниками отделения полиции Кентрон и отвели его не в Специальную следственную службу, а в отделение полиции Кентрон.
Перед этим Никол Пашинян успел ответить на вопросы журналистов. В частности, он сказал, что явился сегодня, а не на завтрашнем митинге, чтобы не сказали, что он спрятался за спинами своих единомышленников, и уверил, что борьба продолжается.
Он также отметил, что уверен, что амнистия в его отношении применена не будет, однако он сегодня предпочитает подполью тюрьму, поскольку многие политзаключенные уже на свободе, и он сможет продолжить свою борьбу в тюрьме.