Կեղծ Բենիկին են փնտրում
Հրազդան քաղաքի համայնքի ղեկավարի ընտրությունների ժամանակ այլ անձի փոխարեն քվեարկության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ:
Գրավոր ստացած հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ 12.02.12 թվականին, Հրազդան քաղաքի համայնքի ղեկավարի ընտրությունների ժամանակ, թիվ 25/22 ընտրական տեղամասում՝ ժամը 12:15-ի սահմաններում, մի քաղաքացի փորձել է քվեարկել Հրազդան քաղաքում հաշվառված Բենիկ Մարգարյանի փոխարեն:
Մասնավորապես՝ ներկայացրել է վերջինիս անվամբ անձնագիրը եւ ստացել քվեաթերթիկ, սակայն մինչ քվեախուց մտնելը տեղամասային ընտրական հանձնաժողովը պարզել է, որ տվյալ անձը Բ.Մարգարյանը չէ: Կեղծիքի բացահայտումից հետո, տվյալ անձը, թողնելով չքվեարկված քվեաթերթիկը եւ վերցնելով Բ.Մարգարյանի անվամբ անձնագիրը դիմել է փախուստի:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-153-րդ հոդվածի հատկանիշներով, կատարվում է նախաքննություն: Արդյունքների մասին տեղեկատվություն կտրամադրվի լրացուցիչ:

17:58 | Февраль 13, 2012 | Официоз
По факту совершения попытки голосования вместо другого человека на выборах руководителя общины г. Раздан в Котайкском следственном отделе полиции Армении возбуждено уголовное дело. Об этом сообщает Генпрокуратура Армении.
Согласно материалам, подготовленным на основании письменного заявления, 12.02.12г., в 12:15, во время выборов руководителя общины Раздан, на избирательном участке 25/22 гражданин попытался проголосовать вместо Беника Маркаряна, зарегистрированного в городе Раздан. В частности, гражданин предъявил его паспорт и получил бюллетень, однако, еще до того, как он прошел в кабинку для голосования, участковая избирательная комиссия выяснила, что данный гражданин - не Б. Маркарян. После обнаружения подлога, гражданин, оставив пустой бюллетень и забрав паспорт на имя Б. Маркаряна, обратился в бегство.
В связи с инцидентом возбуждено уголовное дело по признакам статьи 34-153 Уголовного кодекса Армении, ведется предварительное следствие. Информация о результатах будет предоставлена дополнительно.