Ուսանողը կրակել էր «Ատմագա»-ից
Սեպտեմբերի 9-ին, ժամը 09.40-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պարեկապահակետային ծառայության գնդի 1-ին գումարտակի 2-րդ վաշտի ծառայողները, խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով, Երևանի պետական տնտեսագիտական համալսարանից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնի Մարաշի բաժանմունք բերման են ենթարկել 1992 թ. ծնված Կարո Ա.-ին և 1993 թ. ծնված Գևորգ Ղ.-ին:
Պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 09.20-ին, նշված համալսարանի առաջին հարկի միջանցքում, վիճաբանության ժամանակ Կարո Ա.-ն իրեն պատկանող «Ատմագա» տիպի գազային ատրճանակից մեկ անգամ կրակել է նույն համալսարանի ուսանող Տարոն Հ.-ի և Գևորգ Ղ.-ի ուղղությամբ:

9 сентября, в 09.40, служащие 2-й роты 1-го батальона полка караульно-постовой службы Управления полиции города Еревана по подозрению в хулиганстве из Ереванского государственного экономического университета подвергли приводу в Марашское отделение Центрального отдела полиции Каро А., 1992 г. рожд., и Геворка Г., 1993 г. рожд.
Выяснилось, что в тот же день, в 09.20, в коридоре указанного университета, во время спора Каро А. произвел один выстрел из принадлежащего ему газового пистолета типа "Атмага" в направлении студентов того уже университета Тарона О. и Геворка Г.