13:07 | Սեպտեմբեր 07, 2010 | ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ
Սեպտեմբերի 5-ի լույս 6-ի գիշերը և օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու մի շարք հատվածներում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման 116 դեպք:
Ըստ ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության` Ադրբեջանի ԶՈՒ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից և դիպուկահար հրացաններից Հադրութի, Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի շրջանների ուղղություններում տեղակայված ղարաբաղյան դիրքապահների հենակետերի վրա արձակվել է շուրջ 1015 փամփուշտ:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է:

На границе неспокойно
В ночь с 5 на 6 сентября и в течение дня на ряде участков зоны соприкосновения карабахских и азербайджанских войск было зафиксировано 116 случаев нарушения перемирия.
По сообщению пресс-службы Армии обороны НКР, авангардные подразделения ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра и из снайперских винтовок выпустили около 1015 патронов по опорным пунктам карабахских дозорных, дислоцированных в направлении Гадрутского, Мартунинского, Аскеранского и Мардакертского районов.
После ответных действий, предпринятых авангардными подразделениями Армии обороны, противник замолчал.