ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորական խոսք է հղել ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի ծննդյան 50-ամյակի առիթով:
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մեծարգո Նախագահ,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 50-րդ հոբելյանի կապակցությամբ:Դժվար է գերագնահատել Ձեր անձնական ներդրումը ԼՂՀ անկախության, մեր հայրենակիցների անվտանգության ապահովման ու Արցախի պետականության ամրապնդման գործում:
Ձեր, որպես պետության առաջնորդի, կարողությունները, խիզախությունը, հայրենասիրությունն ու մարդկային բարձր որակները վաստակել են մեր հայրենակիցների հարգանքն ու վստահությունը: Վստահության այս պաշարը ամուր հիմքեր է ստեղծում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը զարգացած ու առաջադեմ պետություն դարձնելու Ձեր առաքելության մեջ:
Հարգելի Բակո Սահակի,
Մեկ անգամ ևս ընդունեք իմ ամենաջերմ ընկերական բարեմաղթանքները՝ անսպառ եռանդ, առողջություն ու նորանոր հաջողություններ»,-ասված է ուղերձում:

Бако Саакяну – 50 лет
Премьер-министр РА Тигран Саргсян направил поздравление президенту НКР Бако Саакяну по случаю его 50-летия.
«Многоуважаемый президент Нагорно-Карабахской Республики,
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 50-летним юбилеем. Трудно переоценить Ваш личный вклад в обеспечение независимости НКР, безопасности наших соотечественников и в укрепление государственности Арцаха.
Ваши, как предводителя государства, способности, храбрость, патриотизм и высокие человеческие качества завоевали уважение и доверие наших соотечественников. Этот запас доверия создает прочные основы в Вашей миссии по превращению Нагорного Карабаха в развитое и передовое государство.
Уважаемый Бако Саакович!
Еще раз примите мои теплейшие дружеские наилучшие пожелания неисчерпаемой энергии, здоровья и новых успехов»,- говорится в послании.