Հանդիպում հետդարձի ճանապարհին
Երեկ երեկոյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը վերադարձել է Երևան: Հուլիսի 24-ից 26-ը պատվիրակությունը աշխատանքային այցով գտնվում էր Աֆղանստանում:
Հուլիսի 26-ին, Աֆղանստանից հետդարձի ճանապարհին, Ուզբեկստանի Թերմեզի օդանավակայանում ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Ուզբեկստանի պաշտպանության փոխնախարար պարոն Ֆշավկաթ Տուրսուն Նորմատովի հետ: Ըստ ՊՆ մամլո հաղորդագրության` հանդիպման ժամանակ կողմերը քննարկել են երկկողմ և բազմակողմ ռազմական համագործակցության ներկա վիճակը և զարգացման հնարավորությունները:
Գերմանիայից դեպի Կունդուզ ՀՀ զորախումբի տեղափոխման ճանապարհին Թերմեզի օդանավակայանը ծառայում է որպես միջանկյալ կայան, և հայ խաղաղապահների նկատմամբ ցուցաբերած ջերմ վերաբերմունքի համար Սեյրան Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել պարոն Նորմատովին:

Вчера вечером, делегация, возглавляемая министром обороны Сейраном Оганяном, возвратилась в Ереван. С 24 по 26 июля делегация находилась в Афганистане с рабочим визитом.
На обратном пути из Афганистана, 26 июля, в узбекском аэропорту Термез, министр обороны РА встретился с замминистра обороны Узбекистана Фшавкатом Турсун Норматовым. По сообщению пресс-службы МО, стороны обсудили текущее состояние и перспективы двухстороннего и многостороннего сотрудничества.
Аэропорт Термез служит перевалочной базой по пути из Германии в Кунгуз и Сейран Оганян поблагодарил господина Норматова за теплое отношение к армянским миротворцам.