Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Եվրոպական կուսակցության նախագահ Վիլֆրիդ Մարտենսին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Զրուցակիցները հանգամանալից քննարկեցին Հայաստան-Եվրոպական Միություն փոխգործակցության շարունակական զարգացման գործընթացը, Արեւելյան գործընկերության ծրագրին առնչվող հարցեր` կարեւորելով այդ ծրագրի շրջանակներում ԵՄ երկրների եւ ԵՄ-ի արեւելյան հարեւանների միջեւ համագործակցության խորհրդարանական պլատֆորմի ձեւավորումը, ինչը կարող է նպաստել ինչպես Եվրոպական խորհրդարանի հետ հարաբերությունների խորացմանը, այնպես էլ տարածաշրջանի երկրների միջեւ նոր ձեւաչափով համագործակցությանը:
Էդվարդ Նալբանդյանը եւ Վիլֆրիդ Մարտենսն անդրադարձան նաեւ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված քայլերին, արցախյան հիմնախնդրի բանակցային գործընթացի վերջին զարգացումներին, ինչպես նաեւ մտքեր փոխանակեցին մի շարք միջազգային եւ տարածաշրջանային հարցերի շուրջ:

Коснулись развития армяно-турецких отношений
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял председателя Европейской народной партии (ЕНП) Уилфрида Мартенса и возглавляемую им делегацию.
Собеседники обстоятельно обсудили процесс продолжительного развития взаимодействия Армения-Европейский Союз, вопросы касательно программы Восточного партнерства, отметив важность формирования парламентской платформы сотрудничества между восточными соседями ЕС и стран ЕС, что может способствовать как углублению отношений с Европейским парламентом, так и сотрудничеству между странами региона в новом формате.
Э. Налбандян и У. Мартенс коснулись также шагов, направленных на нормализацию армяно-турецких отношений, развития переговорного процесса по арцахскому конфликту, а также обменялись мыслями вокруг ряда международных и региональных вопросов.