Քննչականը յուրովի է մեկնաբանել
ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Երեւան քաղաքի քննչական վարչությունում շարունակվում է Նուբարաշենի թիվ 11 հատուկ օժանդակ դպրոցի ուսուցիչ Լ.Ս.-ի կողմից նույն կրթահամալիրի սաների նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու վերաբերյալ Հանրային հեռուստաընկերության «Հայլուր» լրատվական ծրագրով 13.11.2008թ. հեռարձակված նյութում մատնանշված հանգամանքների ստուգումը:
Նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի ցուցումով կարճվել է ուսուցչի պատիվն ու արժանապատվությունը նվաստացնող կամ բարի համբավն արատավորող ակնհայտ սուտ տեղեկություններ տարածելու համար (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 135-րդ հոդված) Էրեբունու քննչական բաժնի կողմից հարուցված քրեական գործի վարույթը, իսկ նշված հոդվածով որպես մեղադրյալ ներգրավված Մարիամ Սուխուդյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել, ընտրված խափանման միջոցը վերացվել:
Երեւան քաղաքի քննչական վարչությունում իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ Էրեբունու քննչական բաժինը յուրովի է մեկնաբանել նախկինում ձեռք բերված ապացույցները:
Բացի այդ՝ ձեռք են բերվել նոր ապացույցներ, որոնց վերլուծության արդյունքում չի հիմնավորվել Մ.Սուխուդյանին առաջադրված մեղադրանքը: Հարուցվել է քրեական գործ անչափահասների նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու համար:

Следственное управление интерпретировало по своему
Как сообщает Генеральная Прокуратура, прекращено уголовное преследование молодой защитницы окружающей среды Мариам Сухудян.
В ереванском подразделении Главного следственного управления полиции РА продолжается проверка фактов, поднятых в передаче Айлур общественного телевидения Армении от 13.11.2008 по поводу развратных действий, предпринятых учителем специальной школы N 11 района Нубарашен гражданином Л.С. в отношении учеников той же школы.
По указанию прокурора, проводящего надзор за законностью предварительного следствия, прекращено уголовное преследование в отношении проходящей по этому делу Мариам Сухудян, обвиненной по заведомо ложному обвинению в оскорблении чести и достоинства учителя школы (статья 135 уголовного кодекса РА), возбужденное следственным отделом района Эребуни. Уголовное преследование Мариам Сухудян прекращено. Мера пресечения отменена.
Во время предварительного расследования, проведенного в следственном управлении Еревана выяснилось, что в следственном отделении Эребуни по своему интерпретировали полученные ранее доказательства.
Кроме того, получены новые доказательства, анализ которых не подтвердил виновность М. Сухудян. Возбуждено уголовное дело по факту развратных действий предпринятых в отношении несовершенолетних лиц