Առաջին քննության արդյունքները
Հրապարակվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում տեղի ունեցած աուդիտորների որակավորման այս տարվա առաջին քննության արդյունքները:
17 դիմորդներից քննությանը մասնակցել է 12-ը, որոնցից չորսին շնորհվել է որակավորված աուդիտորի վկայական:
Որակավորման հանձնաժողովը որոշում է կայացրել նաև որակավորման վկայական տրամադրել Հաշվապահների միջազգային անդամ կազմակերպությունների կողմից որակավորված 5 աուդիտորի` ներկայացված փաստաթղթերի հիման վրա:
Հայաստանի Հանրապետությունում 2010 թվականի փետրվարի 8-ի դրությամբ որակավորման վկայական ունի 124 աուդիտոր:

Обнародованы результаты первого экзамена, проведенного в этом году в Министерстве финансов Армении, по квалификации аудиторов.
Как сообщают в управлении по связям с общественностью Министерства финансов РА, из 17 человек, подавших заявления, в экзамене приняли участие 12, из которых только 4 получили сертификат квалифицированного аудитора.
Согласно источнику, квалификационная комиссия приняла решение предоставить соответствующий сертификат также 5 аудиторам, квалифицированным со стороны организаций-участниц Международной федерации бухгалтеров, на основе представленных документов.
Добавим, что по ситуации 8 февраля 2010 года в РА есть 124 аудитора с квалификационными сертификатами.