Ելույթ է ունեցել Մոսկվայում
Հունվարի 24-30-ը Մոսկվայի պատրիարքարանի` ՌԴ Զինված ուժերի և արդարադատության նախարարության հետ հարաբերությունների բաժինը կազմակերպել էր ՙԵկեղեցու և պետության հարաբերությունները արդարադատության և կրթության ոլորտներում՚ խորագրով հանդիպումներ:
Ժողովների նպատակն էր հնարավոր ուղիների որոնումը` առավել արդյունավորելու համար երկու կառույցների միջև հարաբերությունները հիշյալ ոլորտներում և դրանով նպաստելու հասարակության մեջ քրիստոնեական սիրո և հանդուրժողականության բարձրացմանը:
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարքի և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ ժողովին մասնակցել է Մայր Աթոռի միաբան Տ. Գարեգին աբեղա Համբարձումյանը և հանդես եկել ՙԱրդարադատության ոլորտում Եկեղեցու և պետության հարաբերությունները Հայաստանում՚ վերնագրով զեկույցով:

11:34 | Февраль 02, 2010 | Официоз
С 24-30 января текущего года Отдел Московского Патриархата по взаимодействию с Вооруженными Силами РФ и правоохранительными учреждениями организовал встречи под девизом "Взаимоотношения Государства и Церкви в сферах юстиции и образования".
Цель встреч заключалась в поиске возможных путей для повышения продуктивности взаимоотношений двух структур в указанных сферах, тем самым способствуя повышению степени толерантности и христианской любви среди общества.
Добавим, что от Первопрестольного Св. Эчмиадзина во встречах принимал участие иеромонах Т. Гарегин Амбарцумян и выступил с докладом под названием "Взаимоотношения Церкви и Государства в сфере юстиции в Армении".