Ջավադյանն էլ մեկնեց Բուխարեստ
ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանն այսօր մեկնել է Բուխարեստ` մասնակցելու Ռումինիայի ազգային բանկի 130-ամյակին նվիրված միջոցառմանը: Այդ մասին «Ա1+»-ը տեղեկացավ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Դրա շրջանակում անցկացվելու է ՙՌումինիայի ազգային բանկը 130 տարեկան. հայացք ապագային՚ համաժողովը, որի ընթացքում քննարկվելու են հետևյալ թեմաները` ՙԳնաճի նպատակադրումը և նոր գլոբալ ճգնաժամի համատեքստը. դասեր և մարտահրավերներ՚, ՙՖինանսական կայունության նոր հեռանկարները՚ և ՙԶարգացող շուկաներ. երկարաժամկետ աճի աջակիցնե՞ր, թե՞ խոչընդոտներ՚:
Համաժողովին ելույթ են ունենալու Չեխիայի ազգային բանկի նախկին նախագահ Զդենեկ Տուման, Լեհաստանի ազգային բանկի նախագահ Մարեկ Բելկան, Թել-Ավիվի համալսարանի պրոֆեսոր Ալեքս Ցուկիերմանը, ինչպես նաև այլ տնտեսագետ գիտնականներ:

Джавадян тоже отправился в Бухарест
Сегодня председатель ЦБ Артур Джавадян отправился в Бухарест для участия в мероприятии, посвященном 130-летию Румынского Национального банка. Об этом «А1+» узнал в службе связей с общественностью Центробанка.
В рамках мероприятия будет проведена конференция «Румынскому Национальному банку 30 лет: взгляд в будущее», в ходе которой будут обсуждены следующие темы: «Целеустремленность инфляции и контекст нового глобального кризиса - уроки и вызовы», Перспективы новой финансовой стабильности» и «Развивающиеся рынки: пособники, или препятствия долгосрочного роста?»
На конференции выступят бывший председатель Национального банка Чехии Зденек Тума, председатель национального банка Польши Марек Белка, профессор Тель-Авивского университета Алекс Цукерман, а также другие ученые-экономисты.