«Աշխարհում ոչ ոք չի ասել, որ ճգնաժամն ավարտված է»,- Ի տարբերություն էկոնոմիկայի նախարարի, կարծում է ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը:
Նա այսօր խորհրդարանում լրագրողներին տված ճեպազրույցի ժամանակ չբացառեց, որ կարող է ճգնաժամի երկրորդ փուլ սկսվել։ «Այն պետությունները, որ 4-6 տոկոս անկման տեղը աճ են ունեցել, չեն համարձակվում ասել, որ ճգնաժամն անցել է»,-ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը վերջերս ասել էր, թե Հայաստանում ճգնաժամը հաղթահարված է:
Ըստ Գագիկ Ծառուկյանի, «նախարարը իր տեղում չի, չի տիրապետում ոչ էկոնոմիկային, ոչ էլ տնտեսական վիճակին»: Սերժ Սարգսյանին տեղեկացրե՞լ եք այդ մասին հարցին` Ծառուկյանը պատասխանեց, որ նա այդ մասին գիտի և համապատասխան քայլեր արդեն ձեռնարկում է։
«Ամեն ինչ չի կարելի երկրի նախագահի վրա թողնել։ Մարդ երկու հարյուր աշխատող ունի, չի կարողանում ինչպես հարկն է հետևել։ Պետք է հետևողական լինել և ծառայել ժողովրդին, ոչ թե ամեն ինչ վերագրել նախագահին»,- ասաց Ծառուկյանը։
Հիշեցնենք, որ էկոնոմիկայի նախարարի վերաբերյալ Գագիկ Ծառուկյանի գնահատականները նորություն չեն: Օրերս հեռուստաընկերություններից մեկի եթերում հյուրընկալած Ծառուկյանն ուղղակի հայտարարեց, որ եթե Ներսես Երիցյանի տանը ֆինանսական վիճակը լավացել է, չի նշանակում, թե երկրում ճգնաժամն ավարտվել է:

"В мире еше никто не сказал, что кризис закончился", - так думает руководитель Партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, в отличие от министра экономики страны.
В разговоре с журналистами, состоявшемся сегодня в парламенте, он не исключил, что может начаться второй этап кризиса. "Те государства, у которых вместо 4-6 %-го спада наметился рост, не осмелятся высказать, что кризис прошел", - сказал г-н Царукян.
Напомним, что министр экономики РА Нерсес Ерицян недавно заявил, что кризис в Армении преодолен.
По словам Гагика Царукяна, "министр не на своем месте, он не правит ни экономикой, ни экономической ситуацией". На вопрос, был ли осведомлен Серж Саркисян об этом, Царукян ответил, что президент страны знает об этом и что соответствующие шаги уже предпринимаются с его стороны.
"Нельзя свалить все на президента страны. У него 200 работников и он не в состоянии следить за всеми как следует. Надо быть последовательным и служить своему народу, а не сваливать все на президента", - сказал г-н Царукян.
Напомним, что оценки Гагика Царукяна по отношению министра экономики не в новинку. Недавно будучи в гостях у одного из телеканалов, Царукян прямо заявил, что если у Ерицян дома экономическое состояние улучшилось, это еще не значит, что в стране кризис завершен.