«Եվրատեսիլ-2010» երգի մրցույթի հայաստանյան նախընտրական փուլում հայտնված երգիչների թիվը նվազում է: Երգչուհի Սոնյան հրաժարվել է մասնակցությունից:
«Երգչուհու պրոդյուսերի տեղեկացմամբ` երգչուհին առողջական խնդիրներ ունի»,- «Ա1+»-ին հայտնեց Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի Հատուկ նախագծերի գծով խորհրդական Դիանա Մնացականյանը:
Այսպիսով` փետրվարի 14-ին «Եվրատեսիլ»-ի հայաստանյան նախընտրական փուլին ելույթ կունենան 9 մասնակից` Anothеr Story Rock-band խումբը, Եվա Ռիվասը, Նիք Էգիբյանը, Էմմին եւ Միհրանը, Դավիթ Աշոտյանը, Մարիա Կիզիրյանը, Ռազմիկ Ամյանը, Անի Արզումանյանը եւ Մելինե Բեգլարյանը:
Վերջին մա՞սը
Մեր տեղեկություններով` այսօր Ջրվեժում նկարահանվում է «Որոգայթ» հեռուստասերիալի վերջին սերիան: «Շանթ» հեռուստաընկերությամբ հեռարձակվող այս սերիալը մոտենում է իր վերջնակետին ՀՌԱՀ-ի ընդունած վերջին չափորոշիշների հետեւանքով:Ի դեպ, արգելվել է դերասաններին խոսել այս թեմայով:

Число исполнителей, оказавшихся в армянском отборочном туре международного песенного конкурса "Евровидение-2010", сокращается. Певица Соня отказалась от участия.
"По сообщению продюсера певицы, у нее проблемы со здоровьем",- сказала корреспонденту "А1+" советник исполнительного директора Общественной телерадиокомпании по Специальным проектам Диана Мнацаканян.
Таким образом, 14 февраля в отборочном туре конкурса выступят 9 участников - это группа "Another Story Rock-band", Ева Ривас, Ник Эгибян, Эмми и Мигран, Давид Ашотян, Мария Кизирян, Размик Амян, Ани Арзуманян и Мелине Бегларян.
Последняя серия?
По некоторым сведениям, сегодня в Джрвеже проходят съемки последней серии телесериала "Ворогайт". Транслирующийся по телеканалу "Шант" этот сериал подходит к завершению в связи с последними критериями, принятыми Национальной комиссией по телевидению и радио Армении.