Ամենայն հավանականությամբ 2010թ. հասարակությունը սակագների փոփոխություն նկատի' մասնավորապես գազի, էլեկտրոէներգիայի: Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը լրագրողների հետ զրույցում հրաժարվեց կանխատեսումներ անել սակագների փոփոխության առումով' հաշվի առնելով 2009-2010թթ. լուրջ ֆինանսական ճգնաժամը:
Բայց նշեց, որ Ռուսաստանը Հայաստանին գազը 2010թ. ապրիլի 1-ից նոր սակագնով է վաճառելու ' այսօրվա 154 դոլարի փոխարեն' 180 դոլար' 1000 խմ դիմաց:
Ըստ այդմ էլ` «Հայռուսգազարդ» ընկերությունը 2010-ի հունվարի 15-ից հետո հայտով կդիմի իրենց հանձնաժողովին եւ իրենք կվերանայեն հայտը:
Ի դեպ, փոփոխությունների կենթարկվի նաեւ էլեկտրաէներգիայի սակագինը, քանի որ, ըստ Ռոբերտ Նազարյանի'այն ուղղակիորեն կապ ունի գազի հետ: Նրա պնդմամբ' էլեկտրաէներգիայի 24-25 տոկոսը արտադրվում է ջերմային էլեկտրակայաններում եւ բավականաչափ ազդեցություն է ունենում էլեկտրաէներգիայի սակագնի վրա:
«Բայց այս տարի 2010թ. որոշակի տարբերվելու է նախորդ տարիներից, քանի որ նոր էլեկտրաբլոկ է շահագործվելու, որի արդյունավետությունը ավելի բարձր է, քան այսօր գործող մեր ջերմային կայաններինը: Կփորձեն դրանով սակագինը մեղմացնել եւ բեռը սպառողների վրա մեծ չլինի»,-ասաց նա:
Ինչ վերաբերվում է ջրի սակագնին, ապա. «Եթե այս բոլոր գործոնները ի մի բերենք, հայտ ունենանք ջրային ընկերություններից, կվերանայենք: Կբարձրանա, թե կիջնի, կյանքը ցույց կտա»:

По всей видимости, в 2010 году изменятся тарифы на газ и электричество. Председатель Комиссии по урегулированию общественных услуг Роберт Назарян в беседе с журналистами, в связи с серьезным кризисом 2009-2010 гг., отказался давать прогнозы по изменению тарифов.
Вместе с тем он отметил, что с 1 апреля 2010 года Россия станет продавать Армении газ по новой цене - 180 долларов, вместо сегодняшних 154 за 1000 кубометров газа.
В соответствии с этим, компания "Армросгазпром" после 15 января обратится в Комиссию и они пересмотрят цены.
Изменятся также тарифы на электричество, поскольку, по словам Назаряна, оно прямо связано с газом. По его словам, 24-25% электроэнергии производится на ТЭЦ, что оказывает серьезное влияние на тариф электроэнергии.
"Но 2010 год будет отличаться от остальных, поскольку в эксплуатацию будет сдан новый энергоблок, чья производительность выше действующих ТЭЦ. Попробуем, в связи с этим, смягчить тариф, чтобы потребитель сильно не пострадал", - сказал он.
Что касается тарифа на воду, то: "Если все эти факторы учтем, получим заявку от водной компании, то пересмотрим. Повысится или понизится - покажет жизнь".